Tarihin Gördüğü En Büyük Yahudi: Adolf Hitler !!!

Tarihin gördüğü en büyük Yahudi Adolf Hitler’dir.

Evet, yanlış duymadınız, tekrar ediyorum tarihin gördüğü en büyük Yahudi Adolf Hitler’dir.

Adolf Hitler tek başına iktidara gelir gelmez Yahudilere karşı yaptığı ilk iş haklarının ellerinden alınması ve yüksek görevlerden uzaklaştırılmasıdır.

Burada Hitler Yahudilere sizi burada istemiyoruz gidin mesajını vermiştir.

Hitler gibi bir zalim, Yahudi düşmanı direk katliam da yapabilirdi.

Acaba neden önce uyarma gereği duymuştur.

Bu aşamada giden oldu mu bilmiyorum ancak Hitler yine katliam yolunu seçmemiş ve 2. Aşamaya geçmiştir.

Bu aşamada, Yahudilerin mallarının ve mülklerinin ellerinden alınması ve gettolarda yaşamaya zorlanmaları gerçekleşmiştir.

Zalim Hitler yine katletmiyor.

Tabiri caizse gidin buradan diyor Yahudilere.

Bu 2. Aşamada ne kadar Yahudi gitti, ya da gitti mi bilemiyorum.

En nihayetinde 3. Aşamaya geçiyor Hitler ve "Nihai çözüm", toplanıp ölüm kamplarına götürülmeleri ve orada sistemli olarak büyük kapsamlı bir şekilde gaz odalarında ya da farklı şekillerde öldürülüp cesetlerinin yakılması ile nihayetleniyor.

Rivayete göre 9 milyon Yahudi’den 6 milyonu bu şekilde katlediliyor, soykırıma maruz kalıyor.

Yahudiler tarih boyunca Arz-ı Mev’ud denilen ve Tevrat'ın Tekvin kitabının 15. Bab'ında da yazdığı üzere:

“O günde Rab, Abraham'la ahdedip dedi: Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar bu diyarı, Kenileri ve Kenizzileri ve Kadmonileri ve Hittileri ve Perizzileri ve Refaları ve Amorileri ve Kenanlıları ve Girgaşileri ve Yebusileri senin zürriyetine (soyuna) verdim.” (vikipedia)

 

İnancı ile yaşamışlar ve bu uğurda mücadele etmişlerdir.

Huzur içinde dünyanın dört bir yanında yaşayan Yahudiler bir şekilde bu vaat edilmiş topraklara getirilmeli ve bu uğurda mücadele edilmeliydi.

Ancak bunu güzellikle başaramadılar ve bence Hitler bu amaca hizmet ettirilmiş bir Yahudi’dir.

Bu kadar da değildir diyenler: Bugün dahi Hamas’a karşı çok basit bir operasyona kılıf oluşturmak için savaş helikopterleri ile çölde eğlenen yüzlerce Yahudi’yi katleden zihniyet o gün neden bunu yapmış olmasın.

2015 yılında Kudüs'te düzenlenen "37. Dünya Siyonist Kongresi'nde" konuşan Netanyahu,  "Hitler Yahudileri yok etmek değil sürgün etmek istemişti. Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni Berlin'e giderek ona, 'Yahudileri sürgün edersen hepsi buraya (Filistin'e) gelir' dedi. Hitler, 'Peki ne yapayım onlara?' diye sordu. Hüseyni 'Onları yak' dedi" iddiasında bulundu. 

Burada bir taşta iki kuş vurmak isteyen Netanyahu, hem Hitler’i bir nebze olsun temize çıkarmak ve Yahudi dünyası üzerindeki nefretini hafifletmek, hem de Filistinlileri esas soykırımın suçlusu ilan ederek halkının Filistinliler üzerindeki nefretini artırmak suretiyle taraftar toplamak ve yaptığı katliamlara itiraz edecek olan halkının sayısını azaltmak.

 Ne olursa olsun tarihin en büyük Yahudi katliamını yapan kişiyi temize çıkarmak için cesaret gösterebilmiş olması bence yine de bu işin ta o zamandan danışıklı olduğunu gösterir.

Aslında söylediği ilk kelimede bence de haklı.

Hitler öldürmek değil sürgün etmek istedi, ancak sonrası yanlış, yazımızda bahsettik hiçbir Yahudi rahat yerini terk etmek istemedi.

Bu yüzden katliam kaçınılmaz oldu.

Ve dozu ayarlanamadı.

Çünkü Hitler gibi bir diktatör bir emir verdiğinde; göze girmek, takdir toplamak, rütbe almak… İçin canı pahasına emri yerine getirecek binlerce asker ortaya çıkar.

Şiddetinin dozunun fazla olmasının bir diğer nedeni de dünyanın değişik yerlerinde yaşayan Yahudiler’de hiçbir yerin kendileri için güvenli olmadığı, ancak bir arada olurlarsa güvende olacağı kanaatinin oluşturulması düşüncesiydi.

Netice itibariyle Hitler’in bu katliamları sonucunda Avrupa’dan ve dünyanın değişik yerlerinden milyonlarca Yahudi akın akın sözüm ona vaat edilmiş topraklara gelmişler ve yerleşmişlerdir.

Yüzlerce yıl hiçbir Yahudi’nin başaramadığını başaran Hitler; bana göre tarihin gördüğü en büyük Yahudi’dir.

Selam ve Dua ile kalın sağlıcakla…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Taner ÇELENK - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.