1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Malum Sendikaya İHHTepkisi
Malum Sendikaya İHHTepkisi

Malum Sendikaya İHHTepkisi

Malum sendika kendisine yakın marjinal gazetelere haber servisi yapmaya devam ediyor. Bu seferki haberin konusu İHH ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü. Malum sendika ve yandaş basını İHH'dan, İHH'nın faaliyetlerinden çok rahatsız oluyor.

A+A-

Malum sendika kendisine yakın marjinal gazetelere haber servisi yapmaya devam ediyor. Bu seferki haberin konusu İHH ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü. Malum sendika ve yandaş basını İHH'dan, İHH'nın faaliyetlerinden çok rahatsız oluyor.

Bilindiği gibi MEB, Diyanet İşleri Başkanlığı, İHH ve Eğitim-Bir-Sen okullarımızda ortak bir proje yürütüyor. Projenin adı: 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var." Projeye göre öğrenciler gönüllülük esasına göre kendi sınıflarında, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla hem ülkemizden hem de dünyanın mazlum coğrafyalarından yetimlere sahip çıkıyorlar. Bir yetimin ihtiyaçlarının yıllık maliyeti 1200 TL. Yani bir sınıf koordinatör öğretmenlerin nezaretinde 1200 TL topladığında bir yetime sahip çıkmış oluyor. Sınıfın ihtiyaçlarını karşılamış olduğu yetime ait bilgiler sınıf panosunda ilan ediliyor, öğrencilerin yetim kardeşini tanımaları sağlanıyor.

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi üç yıldır okullarımızda başarıyla uygulanıyor. Bu yıl İstanbul on bin yetime kardeşlik ediyor. Bunlardan 600'üne de Üsküdar İlçemizdeki okullar sahip çıkıyor. Malum sendika, projeyi engellemek için üç yıldır tüm gücüyle ve manipulatif propaganda ile projeye engel olmaya çalışıyor.

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesine engel olamayan malum sendika, şimdi de İHH Genelbaşkanı Bülent Yıldırım'ın okul müdürlerine vereceği konferanstan rahatsız. Bülent Yıldırım, Üsküdar'daki okul müdürlerine, "Dünya Mazlumlarının Hamisi İHH" konulu bir  konferans veriyor. İHH, MEB desteğiyle okul müdürlerini eğitecek şeklinde haber yaparak konuyu saptırıyorlar. Vay efendim, İHH'nın mazlum halklarla bir ilişkisi yokmuş. Varsa yoksa Elkaide, İŞİD gibi güçlere yardım ediyorlarmış. Kara propagandanın bini beş para.

Bugün İHH, dünyanın dört bir tarafından on binlerce yetime sahip çıkıyor. Dinine, diline, ırkına bakmaksızın nerde bir mazlum varsa oraya koşuyor. Malum sendika her ne hikmetse misyoner örgütlerden rahatsız olmaz ama İslâmî yardım kuruluşları sözkonusu olunca ortalığı ayağa kaldırır. Elkaide'den, İŞİD'den nefret ederler ama PKK, PYD, YPG gibi terör örgütleri sözkonusu olunca ayakta alkışlarlar. Ekmeğini yedikleri ülkeye her gün söverler, Türkiye düşmanı örgütlerin yaralılarını tedavi ettirirler.

MEB'le protokol imzalayan İHH'nın Genelbaşkanı Bülent Yıldırım'ın okul müdürlerine, ortak proje hakkında bilgi vermesinden daha doğal ne olabilir? İHH Başkanına konferans verdirmeyi terör örgütüne ev sahipliği yapmakla eş tutmak ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünü zan altında bırakmak,  hiç kimsenin haddine değildir. Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı yasal prosedüre uygundur. Mağdura sahip çıkmak, mazluma el uzatmak ne zamandan beri suç olmuştur. Terör kimden gelirse gelsin karşı çıkamayanların, hatta alkış tutanların kimseye ahlâk dersi verecek yüzü yoktur. 

MEB'in protokolü kapsamında dünya mazlumlarına sahip çıkan, kimsesizin kimsesi olmak için çaba harcayan Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzü, "Mazlumların Hamisi İHH" konferansı dolayısıyla kutluyoruz. Konferansı, yasadışı bir etkinlik gibi lanse eden çevreleri de kınıyoruz. 

Erol Ermiş 
Eğitim-Bir-Sen 
İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.