1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Tarihi Belli Oluyor
MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Tarihi Belli Oluyor

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Tarihi Belli Oluyor

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Tarihi Belli Oluyor. MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

A+A-

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni Yönetici Atama Yönetmeliğine göre Müdür Yardımcılığı sınavının ne zaman yapılacağına dair ayrıntılar belli olmaya başladı. 

Geçtiğimiz hafta MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu bu haftaya işaret ederek konu hakkında açıklama yapılacağını söylemişti. Ardından bazı internet sitelerinde sınavın Mart Ayında Yapılacağı yönünde haberler çıkmıştı. 

Konu hakkında yaptığımız araştırmalar neticesinde; Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Yönetici Atama yönetmeliği çerçevesinde sınavla müdür yardımcılığı atamaları için düğmeye bastığı, müdür yardımcılığı sınavlarını Mart ayının sonunda yapılmasının planlandığı bilgisine ulaştık. 

Müdür Yardımcılığı sınavıyla ilgili önümüzdeki günlerde takvim konusunda açıklama yapması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının müdür yardımcılığı sınavını 20 Mart yada 27 Martta yapması bekleniyor. 

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için yapılacak yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. Duyuruda; başvuru tarihi, süresi, sınavların yapılacağı tarih, sorulacak soru sayısı ve puan değeri ile sınav komisyonunca belirlenecek diğer hususlara yer verilecek. 

Bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlardan müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenler, yazılı sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilecekler. Başvurular ise elektronik ortamda alınacak. Müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında dört yıllık ya da aynı eğitim kurumu müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında toplam sekiz yıllık görev süresi dolanlar ile duyurunun son günü itibarıyla 5 ve 7 nci maddelerde belirtilen şartları taşıyanlar arasından müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilecekleri belirlemek amacıyla Bakanlıkça veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca test usulü ile yazılı sınav yapılır. Bu sınavda yüz puan üzerinden yetmiş ve üzeri puan alanlar başarılı sayılır. Yazılı sınav sonuçları, kesin sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en fazla bir yıl süreyle olmak üzere bu kapsamda yapılacak bir sonraki sınav tarihine kadar geçerlidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.