MEB'den Fazla Çalışma Karşılığı İzin Yazısı

MEB'den Fazla Çalışma Karşılığı İzin Yazısı

Millî Eğitim Bakanlığı, talebimiz üzerine merkez ve taşra birimlerine genel bir yazı göndererek, personele yaptıkları fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabıyla izin verilmesine ilişkin Devlet Personel Başkanlığı’nın görüşü ve 657 sayılı...

Millî Eğitim Bakanlığı, talebimiz üzerine merkez ve taşra birimlerine genel bir yazı göndererek, personele yaptıkları fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabıyla izin verilmesine ilişkin Devlet Personel Başkanlığı’nın görüşü ve 657 sayılı Kanun’un 178. maddesi gereği işlem tesis edilmesi gerektiğini duyurdu.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, ikili öğretim yapılan kurumlar başta olmak üzere, eğitim kurumlarında hizmetli kadrolarında çalışan personelin haftada 40 saatin üzerinde çalışma yapması hâlinde 657 sayılı Kanun’un 178. maddesi hükmü gereği fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabı ile izin verilmesi ve bu iznin personel yetersizliği vb. sebepler gerekçe gösterilmeksizin kullandırılması için il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerine genel bir yazının gönderilmesini talep etmiştik.

İkili öğretim yapılan kurumlar başta olmak üzere, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı, fazla çalışma karşılığı izin kullandırılması ve bu hakkın personel yetersizliği vb. sebepler gerekçe gösterilmeksizin tanınması noktasında titizlik gösterilmelidir.

meb_yazi-001.jpgmeb_ikili_egitim_yazi_sayfa_1.jpgmeb_ikili_egitim_yazi_sayfa_2.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.