MEB'den fen liseleri taslağı açıklaması

MEB'den fen liseleri taslağı açıklaması

MEB'den fen liseleri taslağı açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI

24.11.2014

Ulusal basında yer alan "Fen ve Sosyal Bilimler Liselerini Bitirecek Taslak. MEB, Gözde Liselere Öğretmen Atamada Sınav Şartını Kaldırıyor" başlıklı ve benzer haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Haberde söz konusu edilen düzenleme, gerek Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinde yapılan yeni düzenlemeler, gerekse uygulamadan alınan geri bildirimlerin değerlendirilmesi sonucunda "Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği" taslağı hazırlanarak paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığımızın katılım modülünde yayınlanmıştır.

Görüleceği gibi henüz son şekli verilmemiş ve dolayısıyla yürürlüğe konulmamış bir taslak söz konusudur.

Kaldı ki, şeffaf bir yönetim anlayışıyla paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığımızın katılım modülünde yayınlanan; bununla yetinilmeyip sendikalar dahil ilgili tüm tarafların görüşleri de ayrıca alınan yönetmelik taslağının son şekli, alınan bu görüşler de değerlendirilerek verilecektir.

Henüz son şekli verilmemiş taslakta yer alan bir düzenlemenin sanki yürürlüğe konulmuş bir düzenleme gibi haber yapılması, doğru haber yapma sorumluluk ve bilinciyle bağdaşmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.