1. HABERLER

  2. EMNİYET PERSONELİ

  3. MEB'den Hafızlık Eğitimi Alan Öğrencilere İlişkin Açıklama
MEB'den Hafızlık Eğitimi Alan Öğrencilere İlişkin Açıklama

MEB'den Hafızlık Eğitimi Alan Öğrencilere İlişkin Açıklama

Hafızlık Eğitimi Alan Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri

A+A-

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nden Hafızlık Eğitimi Alan Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri konulu yazısı:

İlgi yönetmeliğin;

32 inci maddesinin 4.üncü fıkrasında; "Ortaokul/İmam Hatip Ortaokulu 5.inci, 6.ıncı ve 7.sınıf öğrencilerine velisinin yazılı başvurusu üzerine bir eğitim ve öğretim yılı Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu hafızlık eğitimine devam etmelerine izin verilir. Hafızlık eğitimine devam ettiğini belgelendirenlerden o eğitim ve öğretim yılı için devam zorunluluğu aranmaz. Bu sürenin bitiminde öğrencilerin okula devamları sağlanır. Bu öğrenciler okula döndüklerinde, devam edemedikleri eğitim ve öğretim yılına ait derslerden okul müdürünün sorumluluğu ve koordinesinde, alan öğretmenlerinden oluşturulacak komisyonca sınava alınır. Başarılı olanlar bir üst sınıfa devam ettirilir." denilmektedir.

31 inci maddesinin (2) inci fıkrasının (a) bendinde; “İlköğretimde öğrenci, kendi yaş grubu içinde bir bütün olarak değerlendirilir. Bu eğitim kademesi öğrencilerin derslerdeki başarısızlığına bakılarak elenecekleri bir dönem değil, öğretim programlarında öngörülen derslerin ve sosyal etkinlik çalışmalarının ortak katkısıyla ilgi ve yeteneği ölçüsünde yetiştirilecekleri bir dönem olarak değerlendirilir.” ,

27inci maddesinin (2) inci fıkrasının (a) bendinde; “ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında bir dersin dönem puanı; öğrencinin sınavlardan, ders etkinliklerine katılımdan ve varsa projeden aldıkları puanların aritmetik ortalaması ile belirlenir.” denilmektedir.
Buna göre;

16052016-05430122_sayfa_1-(copy).jpg16052016-05430122_sayfa_2-(copy).jpgwww.memurpostasi.com / Özel Haber

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.