MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

MEF Üniversitesi Rektörlüğünden:

MEF Üniversitesi Rektörlüğünden:

Eğitim-Öğretim dili %100 İngilizce olan Üniversitemizin Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, aşağıdaki açıklama kısmında belirtilen  alanlarda  uzmanlaşmış, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam gün görev yapacak  öğretim üyeleri alınacaktır.

İstenen Belgeler:

- Çalışma alanlarını belirten dilekçe,

- Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

- YÖK formatlı güncel özgeçmiş,

- Onaylı nüfus cüzdanı sureti,

- Lisans, yüksek lisans, doktora belgelerinin aslı veya resmi onaylı örnekleri

- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,

- Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki 3 koşuldan en az birini sağladığını gösteren belge;

- KPDS, ÜDS, YDS sınavlarının birinden 100 tam puan üzerinden en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen sınavlardan; bu puan muadili bir puan almış olmak,

- Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim üyesinin ana dili olması,

- Lisans, yüksek lisans veya doktora öğrenimini bu dilin ana dili olarak konuşulduğu ülkede ya da Türkiye'deki bir üniversitede derslerin sadece bu dille verildiği bir programda tamamlamış olmak.

Adaylar, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış; Profesör kadroları için altı (6) nüsha, Doçent ve Yard. Doç. kadroları için dört (4) nüsha dosya ile başvurmaları gerekmektedir

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar, 2547 sayılı Kanun’un 23.maddesi (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince, yapılacak Yabancı Dil (İngilizce) Sınavına alınacaklardır. Yabancı Dil Sınav tarihleri Üniversitemizin erişim sayfasında duyurulacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.

Başvurular, ilanın yayımı tarihinden itibaren on beş (15) gün içerisinde aşağıda belirtilen adrese şahsen ve posta ile yapılabilir. Posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İlan edilen kadrolar daimi statüde olup tam zamanlıdır.

Başvuru Adresi:   MEF ÜNİVERSİTESİ

Huzur Mahallesi, Maslak Ayazağa Caddesi, No:4  34396 Maslak-Sarıyer/İstanbul

Tel: 0212 395 36 00    Faks: 0212 395 36 92   E-Posta: mef@mef.edu.tr

 

Fakülte

Bölüm

Unvan

Adet

Açıklama

Sanat Tasarım ve Mimarlık

İç Mimarlık

Yard.Doç.

 

 

 

 

 

 

 

Yard.Doç.

 

 

 

 

 

Yard.Doç.

1

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

1

Doktora çalışmasını Sanat Tarihi ve Görsel Çalışmalar alanında yurtdışında yapmış olmak, İç Mimarlık alanında stüdyo ve kuramsal dersler yürütmüş olmak.

 

Doktora çalışmasını iç mimarlık veya mimari tasarım alanında yapmış olmak, İç Mimarlık alanında uygulamalar gerçekleştirmiş olmak, profesyonel tasarım yarışmalarında ödüller almış olmak.

 

İç mimarlık veya tasarım alanında stüdyo ve kuramsal dersler yürütmüş olmak, Tasarımda İletişim ve Anlambilim konularında bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler

Psikoloji

Prof., Doç. veyaYard.Doç.

 

3

Doktora derecesini Psikoloji alanında yapmış olmak ve bu alanda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.