1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Memiş: İş Güvencesi Tartışmaya Açılamaz
Memiş: İş Güvencesi Tartışmaya Açılamaz

Memiş: İş Güvencesi Tartışmaya Açılamaz

Memiş, "1 Kasım seçimlerinde milletimiz ‘istikrar' dedi. Yeni kurulacak hükümetten de beklentilerimiz var. Sağlık çalışanlarının, sosyal hizmet çalışanlarının bekleyen sorunları var ve bu sorunların çözümü için hükümetten destek isteyeceğiz" şeklinde konu

A+A-

Memiş, "1 Kasım seçimlerinde milletimiz ‘istikrar' dedi. Yeni kurulacak hükümetten de beklentilerimiz var. Sağlık çalışanlarının, sosyal hizmet çalışanlarının bekleyen sorunları var ve bu sorunların çözümü için hükümetten destek isteyeceğiz" şeklinde konuştu.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen Malatya Şubesi yeni hizmet binasının açılışına ve Konya Sağlık-Sen İl Divan Toplantısı'na katıldı. Toplantılarda konuşan Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in Türkiye'nin gelişiminde, değişiminde, dönüşümünde önemli manevi eserler bıraktığını ifade etti.

"İŞ GÜVENCEMİZE DOKUNDURTMAYIZ"

Konuşmasında, "iş güvencesinin kırmızıçizgimiz" diyen Memiş, kamu görevlilerinin bu kırmızıçizgisinin erozyona uğratılmasına, aşılmasına, etrafından dolanılmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. Memiş, "3. Dönem Toplu Sözleşmesiyle,  4/C ve 4/B'lilerin ve üniversite mezunu işçilerin kadroya alınması yönünde çalışma başlamışken, 1 Kasım seçimlerinde asli işlerde istihdam edilen taşeronların kadroya alınması sözü verilmişken ve seçim beyannamesinde kamu görevlilerinin iş güvencesiyle ilgili bir tespite ve teklife yer verilmemişken kamu görevlilerinin iş güvencesini tartışmaya açmak, çelişkidir. Bu tartışmaları doğru bulmuyoruz" dedi.

YENİ ANAYASA HAYATA GEÇİRİLMELİ

Yeni döneme yönelik beklentileri de sıralayan Memiş, kamunun istihdama öncülük yapması, Yeni Anayasanın yapım ve yazımı, kamu görevlilerine grev ve siyaset hakkı istediklerini ifade etti. Sendikal örgütlenme hakkının kapsamının genişletilmesi gerektiğini de belirten Memiş, toplumsal sözleşme niteliğinde bir anayasa beklentileri olduğunu belirtti. Memiş, yeni anayasanın 'kalıcı ve etkin kamu düzeni' ve 'bütün kesimlerin katkı sunduğu toplumsal huzur ve barış' beklentilerini karşılaması gerektiğini de vurguladı.

Memiş, kamuda iş güvenceli istihdam, gelir vergisi mağduriyetinin giderilmesi, 4/C ve 4/B'lilerin kadroya geçirilmesi, fiili hizmet zammı, ek göstergeler, ek ödemelerin emekli maaşına yansıtılması ve disiplin cezalarının affı gibi taleplerinin de hayata geçirilmesini beklediklerini ifade etti.

Açılış törenine Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Bayar, Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Malatya Memur-Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar'ın yanı sıra Elazığ, Adıyaman, Sivas, Siirt ve Kocaeli şube başkanlarımız da katıldı. Açılışın ardından aşure ikram edildi.

Metin Memiş, ayrıca bazı ziyaretlerde de bulundu. İlk olarak Beydağı Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Memiş, Başhekim Yardımcısı Dr. Şemsettin Çitil ile görüştü. Memiş, Malatya Devlet Hastanesi'nde ise hem hastane personelini hem de hastaları ziyaret etti. Memiş daha sonra Konya Şubemizin İl Divan Toplantısı'na katıldı. İl Divan Toplantısına Genel Başkan Yardımcılarımız Himmet Bayar ve Mustafa Örnek de katıldı. Ayrıca Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan da, Rize Şubesi İl Divan Toplantısı'na katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.