Memiş: “Sorunlu Değil Sorumlu Sendikacılık Yapıyoruz”

Memiş: “Sorunlu Değil Sorumlu Sendikacılık Yapıyoruz”

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Biz sendikacılığa yeni bir boyut getirdik.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Biz sendikacılığa yeni bir boyut getirdik. Bizim anlayışımız, çözüm odaklı anlayış. Sorunlu sendikacılık değil sorumlu sendikacılık yapıyoruz" dedi.

 

Sağlık-Sen Kütahya Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlıkta yaşanan gelişmelerin ve değişmelerin yeni Türkiye hedefi ile birlikte gerçekleştiğini kaydetti. Yeni dönemde sağlık çalışanlarının önemli beklentileri olduğunu söyleyen Memiş, bu beklentilerin karşılanması için var güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Demokrasiye her zaman inandıklarını ifade eden Memiş, Sağlık-Sen’de demokratik sürecin işlediğini, şube genel kurullarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. Memiş, "Türkiye genelinde 150 bin civarındaki üye arkadaşımız oy kullandı. Bu anlamda delege seçimleri esnasında göstermiş oldukları ilgiden, bu sürece katmış olduklarından ve sürecin olumlu geçmesini sağladıklarından dolayı şube başkanlarıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, temsilci arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi

 

Türkiye’de demokrasinin tesisinin çok kolay olmadığını kaydeden Memiş “Özellikle 1960'lı yıllardan sonra, çok partili döneme geçildikten sonra bu ülkede millet üzerinde her 10 yılda bir bazı oyunlar oynandı. Ama son 12 yıldır demokrasi adına, milletin iradesinin sandığa yansıtılması adına önemli adımlar atıldı. 11 Ağustos sabahı Türkiye'de yeni bir Türkiye sloganıyla uyandık. Yeni Türkiye'nin bu günlere gelmesinde Memur-Sen'in demokratik anlayışı, demokrasiye ve insan haklarına olan inancı, insana olan saygısının da katkı sağladığına inanıyorum. Memur-Sen olarak sendikacılığı farklı bir noktaya taşıdık. Bu süreçte Memur-Sen ailesi olarak millet iradesinin sandığa yansımasına ve millet üzerinde oynanan oyunların son bulmasına en büyük katkıyı hep beraber verdik" diye konuştu.

 

Sağlıkta dönüşümün ciddi olarak başladığını belirten Memiş, "Sağlık çalışanlarının da bu dönüşümden fayda sağlamaları gerekiyor. Bu yüzden özlük haklarına kavuşturulmaları lazım. Özellikle sağlık çalışanlarına şiddet olaylarının ortadan kaldırılması gerekiyor. Sendika olarak da bunun mücadelesini veriyoruz. Biz sendikacılığa yeni bir boyut getirdik. Bizim anlayışımız, çözüm odaklı anlayış. Elbette yeri geldiğinde meydanlara inilecektir ve demokratik haklar kullanılacaktır. Kullanılması da gerekir. Demokratik tepki verilmesi gerekir. Sorunlu sendikacılık değil sorumlu sendikacılık yapmak lazım. 2009 yılından bu yana çok fazla kazanım elde ettik. Neyi nerede, ne zaman isteyeceğinizi bilirseniz sonuca ulaşıyorsunuz. Bunu bilmeniz, çözüm odaklı olmanız lazım. Sağlık konusundaki çalışmalarımızda da sonuç aldık" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.