Memur-Sen Başkanlar Kurulu Gerçekleştirildi

Memur-Sen Başkanlar Kurulu Gerçekleştirildi

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Gerçekleştirildi

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Gün Ümmetin onurlu çocuklarına, Mescid-i Aksa’nın yılmaz bekçilerine sahip çıkma, Siyonist İsrail'in ırkçı projelerini ayağa kalkarak bozma günüdür" dedi.

 

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Akar Otelde gerçekleştirildi. Geniş katılımın sağlandığı kurulda sendika yöneticileri Türkiye ve dünya gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

 

06112014-2

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu sözlerine İsrail'i kınayarak başladı. İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırının tüm vicdan sahipleri tarafından kınanması gerektiğini vurgulayan Gündoğdu, "Bu alçaklığa sahip çıkmak, alçaklığa destek olmak anlamı taşır. Gün Ümmetin onurlu çocuklarına, Mescid-i Aksa’nın yılmaz bekçilerine sahip çıkma, Siyonist İsrail'in ırkçı projelerini ayağa kalkarak bozma günüdür. Kudüs ve Mescid-i Aksa özgür olmadıkça Ümmet özgür olmayacaktır. Biz biliyoruz ki Müslümanlar topyekun ayağa kalktığında sömürü sistemi son bulacak, Filistin özgür olacaktır" dedi.

 

GAZZE’YE VEFA VE ŞİFA KAPISI

Memur-Sen tarafından Gazze’ye Vefa ve Şifa Kapısı açmak için başlatılan yardım kampanyasının sonuna geldiklerini ifade eden Gündoğdu, " Gazze’de Mehmet Akif İnan Mescid-i Aksa Okulu ve Memur-Sen Şifa Hastanesi yapımı için harekete geçiyoruz. Ümmet ve ortak medeniyet bilincimizin gereği olarak haklı davalarında yanlarında bulunmayı ve İsrail zulmünün yaralarının sarıldığı gün destek olmayı onur sayıyoruz" şeklinde konuştu.  

 

06112014-3

 

YETİMLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

İHH'nın başlattığı "Yetim Projesine" tüm sendikaların paydaş olmasını da isteyen Gündoğdu, " “Yetim Projesine' sahip çıkalım. Annesini, babasını kaybetmiş çocukların eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan projenin paydaşı olalım. Yetimlere kendi dünyamızda yer açmak, yaşadıkları acıları beraberce paylaşarak azaltmak hepimizin görevidir" dedi.

 

ÇÖZÜM SÜRECİNİ DESTEKLİYORUZ

Çözüm Süreci hakkında da değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı. Konu hakkında Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ebedi kardeşlik için süreci desteklediklerini açıkladı. Gündoğdu, "Savaş kolay, barış zor olandır. Biz zor olanı seçtik. Barış ve kardeşlik diyoruz. Barış için bedel ödemeyi göze aldık, eski devlet anlayışına da, ülkemizin geleceği ve kalkınması için harcanması gereken kaynakların büyük kısmını tüketen terör ve şiddete de hayır dedik, demeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.