1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SENDİKA HABERLERİ

  4. Memur-Sen Heyeti, Kilis'te Temaslarda Bulundu
Memur-Sen Heyeti, Kilis'te Temaslarda Bulundu

Memur-Sen Heyeti, Kilis'te Temaslarda Bulundu

Memur-Sen heyeti, Kilis'te siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkıyla bir araya gelerek yaşanan son olaylara ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

A+A-

Memur-Sen heyeti, Kilis'te siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkıyla bir araya gelerek yaşanan son olaylara ilişkin fikir alışverişinde bulundu. İHH'nın bölgede yürüttüğü faaliyetler hakkında da bilgi alan heyet, daha sonra Öncüpınar ve Elbeyli konteynır kentlerini ziyaret etti.

 

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve Memur-Sen heyeti, Kilis ziyareti kapsamında, siyasi parti ve STK temsilcileri, bölge halkı ve esnafla biraya gelerek bölgede yaşanan gelişmeler hakkında istişarelerde bulundu.

USLU: ÜMMET DİZ ÇÖKMEZ

STK temsilcilerinin biraya geldiği istişare toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Türkiye’nin canını acıtmak için Kilis’in hedefe konduğunu söyleyerek , "Terör örgütleri DAEŞ, PKK ve PYD, bu milletin kanını emen emperyalistlerin taşeron örgütleridir. Bir merkez, Kilis'i, hedef olarak koydu ama Türkiye ve Ümmet-i Muhammed diz çökmez. İngiliz ve Fransızlar bu topraklara gömüldü, bu topraklardan kaçarak gittiler. Bu topraklar Kamil Polat Bey, Müslüman Bey, İslam Bey'i çıkardığı gibi yine kahramanlarını, vatanseverlerini çıkarır bu emperyalistleri ve onların uşakları olan terör örgütlerini bu topraklardan kovar" şeklinde konuştu.

KİLİS’İ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

“Kilis, Türkiye’nin can damarıdır.  Memur-Sen olarak, Kilis’i yalnız bırakmayacağız” diyen Levent Uslu, dünya sussa da susmayacaklarını belirtti. Uslu, “Bugün burada, kadın komisyonumuzla, Genç Memur-Sen’imizle, eğitimcimizle, sağlıkçımızla, tarımcımızla, ulaştırmacımızla, habercimizle ve bürocumuzla sizlerleyiz. Sizlerle olmaya da devam edeceğiz” dedi.

VAKIF GİBİ ANA-BABALARIMIZ VARDIR

Sadece kazanım değil, dava, değerler ve ahlak sendikacılığı da yaptıklarını vurgulayan Uslu, bunun medeniyetlerinin bir gereği olduğunu sözlerine ekleyerek, “Nerede bir sıkıntı olsa, Türkiye Cumhuriyeti ve milleti, oraya yardım elini uzatır. Bütün mazlumlara kucağını açar. Bizim mensubu olduğumuz medeniyet, bunu gerektirir. Bizim inancımıza göre, paylaştıkça azalmaz, aksine çoğalır. Bizim, vakıf gibi ana-babalarımız vardır. Bununla gurur duyarız” diye konuştu.

MÜSLÜMANLARIN TSUNAMİSİ GERÇEKLEŞECEK

Sykes-Picot anlaşmasının üzerinden yüz yıl geçtiğini, yavaş yavaş hükmünü kaybetmesiyle de emperyalistlerin yeniden harekete geçtiğini belirten Uslu, "Müslümanların tsunamisi, yüzyıl önceki yaptığınız o haritalarla ve şimdi yapmak istediğiniz haritaların hepsini çöpe atacak, sizi geldiğiniz yerlere gönderecek. Bunu bilin, korkun ama ne kadar korkarsanız korkun gerçeği yaşayacaksınız" dedi.

Güçlenmek ve söz sahibi olmak isteyen devletlerin önüne barikatlar kurulmasının normal olduğunu sözlerine ekleyen Uslu, bu barikatların aşılmasının milletin feraseti ve basiretiyle mümkün olacağını vurguladı.

DÜNYA KİLİS’İ GÖRMÜYOR

Dünyanın, Kilis'e atılan roketlere sağır ve kör kaldığını ifade eden Uslu, "Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz yaşanan bu olaylarda büyüklüğünü göstermiştir. İnşallah dünyanın yapamadığını Türkiye yapacaktır" diye konuştu.

Uslu, Memur-Sen'e bağlı bileşenlerin bir milyon üyesi ile Kilis'in sesini dünyaya duyurmak amacıyla kente geldiğini hatırlatarak, Kilis'te yaşayan vatandaşların dertlerini yerinde teşhis edeceklerini ve bunları bir rapor halinde yetkili mercilere ulaştıracaklarını da sözlerine ekledi. Uslu, bombaların düştüğü yerleri de ziyaret ettiklerini belirterek, gereken notları aldıklarını kaydetti.

ŞEN: SESİMİZE SES KATILSIN İSTİYORUZ

Memur-Sen Kilis İl Temsilcisi Bekir Şen ise, “Beşinci yılını dolduran Suriye İç savaşının sosyal, siyasal, kültürel, askeri ve ekonomik etkilerini doğrudan yaşıyoruz. Nüfusumuzdan fazla muhacire kucak açtık. Bu konuda dünya sağır ve kör. Kilisliler, sesinin kesilmesini değil sesine ses katılmasını istiyor. Çözüme yönelik ciddi adımlar atılmasını, can ve mal güvenliğinin sağlanmasını, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan gerekli tedbirlerin alınmasını istiyor” diye konuştu.

Programda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de söz alarak, bölgede yaşanan problemlere ilişkin konuşmalar gerçekleştirdi.

Heyet, Öncüpınar ve Elbeyli konteynır kentlerini ziyaret ederek, burada yaşayan Suriyelilerle bir araya geldi. Konteynır kentlerin sosyal, sağlık ve eğitim merkezlerini de ziyaret eden heyet, kent idarecilerinden detaylı bilgi aldı.

Daha sonra İHH Kilis Temsilciliğini ziyaret eden Memur-Sen heyeti, İHH’nın bölgedeki faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Lojistik faaliyetlerinin yürütüldüğü fabrikayı gezen heyet, İHH’yı çalışmalarından ötürü tebrik etti.

Heyet son olarak sırasıyla AK Parti, MHP, CHP ve Saadet Partisi Kilis İl Temsilciliklerini de ziyaret ederek, Kilis’e ilişkin istişarelerde bulundu. 

Ziyaretlerde Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu'ya, Memur-Sen Kilis İl Temsilcisi Bekir Şen, Memur-Sen Kilis İl Temsilcisi Vekili Mahmut Keskindere, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Sekreteri Ali Said Bedük, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, Birlik Haber-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Boskurt, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sezayi Soysal, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Aydın, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Aldagül, Toç-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şahin Değirmen, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Reşit Gürbüz, Kültür Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Nurbaki, Memur-Sen Konfederasyonu Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal ve Memur-Sen Konfederasyonu Gençlik Komisyonu Orta Öğretim Sorumlusu Pakize Yiğit eşlik etti​.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.