1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Memur-Sen Kadınlar Komisyonu G-20 Zirvesi'ne Katıldı
Memur-Sen Kadınlar Komisyonu G-20 Zirvesi'ne Katıldı

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu G-20 Zirvesi'ne Katıldı

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal ve Eğitim Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Fatma Aydar, Türkiye'nin hafta sonu ev sahipliğini yaptığı G-20 zirvesine katıldı. Öçal ve Aydar ayrıca, Antalya'da yapılan İstişare toplantısında Memu

A+A-

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal ve Eğitim Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Fatma Aydar, Türkiye'nin hafta sonu ev sahipliğini yaptığı G-20 zirvesine katıldı. Öçal ve Aydar ayrıca, Antalya'da yapılan İstişare toplantısında Memur-Sen üyeleriyle bir araya geldi.

Bu yıl Antalya'da gerçekleşen G-20 Başkanlar Zirvesi dâhilinde gerçekleşen "Mülteci Kadınlar Paneli'ne"  delege sıfatıyla katılan Habibe Öçal, istişarelerde bulundu, Memur-Sen Konfederasyonu'nun yaptığı çalışmaları anlattı.

SAVAŞIN EN BÜYÜK MAĞDURU KADINLAR

Savaşın en büyük mağduru olan kadınlara karşı, omuzlarında büyük sorumluluk taşıdıklarını ifade eden Öçal, Suriye'de süren savaşın kadın-erkek, çocuk-yaşlı ayırmadan tüm vahşetiyle büyüdüğünü kaydetti. Vahşetin sona ermesi için her platformda girişimde bulunduklarının altını çizen Öçal, "Bizler yalnızca kendi üyelerimizin haklarını değil, tüm dünyada zulme uğrayan kadınların dertlerini derdimiz kabul ediyoruz. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, tüm dünya ülkeleri, Türkiye'nin örnek misafirperverliğini takdirle izliyor. Fakat ne yazık ki bu yükü paylaşma konusunda gereken gayreti göstermiyor. Bu sessizliğe karşı Türkiye ve Memur-Sen olarak, dünya mazlumlarına el uzatıyor, onların sesini ve öncülüğünü üstleniyoruz. Bu duruşumuz tüm dünyaya örnek olmalı" diye konuştu.

TARİHİMİZİ İYİ OKUMALI VE GELECEĞE BAKMALIYIZ

Memur Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal, Antalya'da gerçekleştirilen ve Memur-Sen üyelerinin katılım sağladığı toplantıda yaptığı konuşmada ise, önemli konulara değindi. Bugüne kadar hak ve özgürlükler konusunda birçok kazanım elde ettiklerinin altını çizen Öçal, "Müslüman kimliğimizle yakın tarihimizi iyi okumalı, ayaklarımızı yere sağlam basmalı, atacağımız hiçbir adımda Hak'tan, hakikatten ve adaletten şaşmamalıyız" diye konuştu.

ŞEFKAT VE MERHAMET ELİMİZİ UZATIYORUZ

Ülkenin demokratik yapısının sağlanması, geleceğin bekası, geleneğin ve değerlerin korunması için kadın sendikacılığının iyi tahlil edilmesi gerektiğini ifade eden Öçal sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Aile başta olmak üzere pek çok değerimizi dejenerasyona uğratan, çökertmeye çalışan unsurlara karşı, toplumun sosyal refahı adına projeler üretmeliyiz. Bizler referansını milli ve manevi değerlerinden alan Memur-Sen kadınları olarak, toplumun ihtiyacı olan şefkat ve merhamet elimizi ulaşabileceğimiz her noktaya uzatmalıyız."

HERKES SORUMLULUK ALMALI

Habibe Öçal, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak iş birliğinde yalnız kadın hakkı değil, değerlerimizle çatışan ve medeniyet kültürümüzde yer almayan tüm haksızlıklara karşı birlik olma noktasında karar birliğine varılması gerektiğini dile getirdi. Öçal, "Sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak, her birimiz işin bir ucundan tutsak da, hedefimiz önce insan, sonra aile ve ardından medeniyetin inşasıdır" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.