1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Memur-Sen'den 1 Milyon Fidan
Memur-Sen'den 1 Milyon Fidan

Memur-Sen'den 1 Milyon Fidan

Orman Su İşleri Bakanlığı ile Memur-Sen arasında düzenlenen iş birliği protokolü ile Türkiye'nin 81 ilinde Memur-Sen Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı oluşturmak adına “Bir Milyon Üye için Bir Milyon Fidan” dikimi gerçekleştirilecek.

A+A-

Orman Su İşleri Bakanlığı ile Memur-Sen arasında düzenlenen iş birliği protokolü ile Türkiye'nin 81 ilinde Memur-Sen Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı oluşturmak adına “Bir Milyon Üye için Bir Milyon Fidan” dikimi gerçekleştirilecek.

 

İmza töreninde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Memur-Sen’in faydalı ve anlamlı çalışmalara imza attığını vurgulayarak, “Memur-Sen konfederasyonun çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Eskiden sendikalar sadece problemleri getirirdi. Şimdi ise sendikalar çözüme yönelik, verimli çalışma ortamının sunulması için çalışma içerisinde olmasını takdir ediyoruz. Günümüzde sendikaların güzel örnekler sergilemeye başladıklarını görüyoruz. Kamu kurumlarında göstermiş olduğu faydalı çalışmalardan ötürü Memur-Sen’e teşekkür ediyorum. Orman sevgisi ağaç sevgisi lafla olmuyor icraatla oluyor. Siz bunu icraat ile gösteriyorsunuz. Memur-Sen Genel Başkanı ve yönetimi diğer sendikalara örnek olacak bir protokolle geldi. Memur-Sen’in Bir milyona yakın üyesi bulunuyor. Bizde bu kapsamda her üye için bir fidanı sendikamızla birlikte dikeceğiz. Masrafları Memur-sen karşılayacak” dedi.

 

07ocakveyseleroglu2

 

EROĞLU’NDAN MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR

“Bir milyon fidanı” Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dikeceklerinin altını çizen Eroğlu, “Bu örnek çalışma için Ahmet Gündoğdu’ya teşekkür ediyorum. Bizim kültürümüzde her kim bir ağacı dikerse, onun gölgesinden insanlar, canlılar istifade ettikçe, fidanı diken kişinin amale defterine sevap yazılır. Bu bilinçle çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

 

2008 yılında 5 yıllık eylem planı ile büyük bir ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını dile getiren Eroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2 milyar fidanı toprakla buluşturduk. 23 milyon hektar alanda çalışma yaptık. Bu dünyanın dikkatini çekti. Geçen yılsonu itibariyle 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturmuş olduk. Bu süreç içerisinde Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların büyük bir çaba göstermiş oldu. Bu hizmetler için de ayrıca teşekkür ediyorum. Artık Memur-Sen bu meşaleyi yakmış oldu. Bu örnek davranışın diğer sendikalara da taşınmasını temenni ediyoruz. Ağaçlandırmaları geliştirmek için 20 adet eylem planı hazırladık. Artık Ormanlar konusunda Dünyada hatırı sayılır bir noktaya ulaştık.”

 

07ocakveyseleroglu3

 

“YAŞATMA İDEALİ DÜŞÜNCESİYLE BİR MİLYON FİDAN”

Memur-Sen Konfederasyonu’nun Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda yetkili üç sendikası olduğunu belirten Gündoğdu, “Biz Mehmet Akif İnan’ın kurduğu bir sendikayız. Bugün vefatının 15’inci yıldönümü. Hafta sonu yapacağımız Mehmet Akif İnan Sempozyum’a sizi davet ediyoruz. Bizim kültürümüzde kanaat önderleri bize yaşatma medeniyetini miras bıraktı. Yaşatma ideali düşüncesiyle kardeşliğimizin yeniden pekişmesi için çözüm sürecini, millet iradesi yeninde tesisi için yeni anayasayı önemsiyoruz. Yaşatma ideali düşüncesiyle, 'Bir Milyon Üye için Bir Milyon Fidan’ protokolünü hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Daha önce Ankara’da Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı’nı hayata geçirdiklerini hatırlatan Gündoğdu, “Şimdi Türkiye genelinde bunu yaygınlaştıracağız. Ağaçlarımız, milletimiz, değerlerimiz yaşasın düşüncesiyle bir milyon fidan dikimini hayata geçiriyoruz. Bu faydalı işlerin aratarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

 

“GEZİCİLER 10 AĞAÇ DİKSİN”

Bakan Eroğlu, Gezi Parkı’nda 3 tane ağaç için ortalığı yakıp yıkanlara, “Memur-Sen Bir milyon fidan dikecek sizde onlar gibi yapın. Size bir milyon fidan çok gelir, siz 10 tane fidan dikin” çağrısında bulundu.  

 

07ocakveyseleroglu1

 

Gezi’de yapılan eylemleri eleştiren Gündoğdu ise, “Türkiye’de maalesef ağacı kim kesiyor ona göre şekilleniyor. Gezi’de 11 ağaç için kıyamet kopmuştu, onurumuz dediler. Ancak Yalova’da 148 ağaç kesildi bu onuru göremedik” şeklinde konuştu.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu tarafından imzalanan protokol doğrultusunda dev projeye start verildi. İmza törenine Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.