1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Metin Memiş: Terör Huzur Ve İstikrarı Yok Etmek İstiyor
Metin Memiş: Terör Huzur Ve İstikrarı Yok Etmek İstiyor

Metin Memiş: Terör Huzur Ve İstikrarı Yok Etmek İstiyor

Sağlık-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Ankara'nın Kızılcaham İlçesi'nde başladı

A+A-

Sağlık-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Ankara'nın Kızılcaham İlçesi'nde başladı

 

Toplantının açılışında konuşan Metin Memiş gündeme yönelik ve sendikal konularda değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında çözüm sürecini, Cumhuriyet tarihinin en büyük adımlarından birisi olarak değerlendiren ve milletçe sahiplenildiğini ifade eden Memiş, eli kanlı terör örgütünün, içteki ve dıştaki uzantılarıyla birlikte planladığı haince saldırılarla bu süreci sabote ettiğini belirtti. Son aylarda yaşanan terör olaylarının topyekün milletimizi hedef aldığını söyleyen Memiş, "Terörün arkasındaki küresel şer odaklarının amacı; Türkiye'de huzur ve istikrarı yok etmektir. Toplumda siyasal, ideolojik ve etnik kamplaşmalar, kutuplaşmalar derinleştirilmek istenilmektedir. Devletimizi halkını koruma noktasında acz içinde göstermek istenilmektedir. Demokratik kazanımlarımız, ekonomik ve sosyal kazanımlarımız, herşeyden önemlisi kadim medeniyet hamlelerimiz yok edilmek istenilmektedir. Bu nedenle milletimize böylesi anlarda düşen, acıyı ve umudu paylaşmak, teröre karşı tek ses ve tek yürek olmayı başarabilmektir" dedi.

 Ülke içindeki ihanet şebekeleri ve veyaset odaklarının derdest edildiği günlerde, küresel ortaklarının başlattığı kirli ve sinsi savaşa maruz kalındığını belirten Metin Memiş, bu ülkenin kaderini şer odaklarının tayin etmesini istemiyorsak ve yaşanan acıların daha büyükleri ile karşılaşmak istemiyorsak, Kürt'üyle, Türk'üyle, Alevi-Sünnisi ile bütün vatan evlatları olarak tek yürek olmaktan başka bulunmadığını vurguladı.

Türkiye'yi vesayetten demokrasiye taşıyan sivil toplum hareketi olarak, medeniyet idealine, sosyal adalet ve refah toplumu hedeflerine odaklanmış kadrolar olarak, Yeni Türkiye'nin inşası ve bekası mücadelesine hayati bir sorumluluk olarak baktıklarını ifade eden Memiş, daha sonra şunları söyledi: "Memur-Sen olarak Türkiye'yi millet iradesinin tecelli edeceği 1 Kasım seçimlerine güven içinde kavuşturmak, Türkiye'yi sağduyunun, birlik ve kardeşlik ikliminin hakim olduğu bir geleceğe taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağız."

 

"Öncü Medeniyet, Güçlü Memur Sen, Büyük Türkiye" diyerek 1 Milyon üye hedefi koyduklarını hatırlatan Memiş, Sağlık-Sen kadrolarının da üstün gayreti ile Memur-Sen'in 1 Milyon üyeye ulaşacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.