1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Millet, Devleti Ele Geçirince
Millet, Devleti Ele Geçirince

Millet, Devleti Ele Geçirince

Millet, devleti ele geçirdi, olanlar oldu! Millet, Cumhurbaşkanını bile doğrudan seçiyor, kamuda başörtüsünü serbest bıraktı. Baksanıza başörtülü bir kaymakam bile göreve başladı.

A+A-

Millet, devleti ele geçirdi, olanlar oldu! Millet, Cumhurbaşkanını bile doğrudan seçiyor, kamuda başörtüsünü serbest bıraktı. Baksanıza başörtülü bir kaymakam bile göreve başladı. Mesai saatlerini Cuma namazına göre ayarladı. Ülkesini korumak için kendi silahını üretmeye başladı.

Böyle giderse bu millet, adaletsiz dünya düzenine isyan ederek, hâkim güçleri rahatsız edecek ve ülkenin başını belaya sokacak! Millet kontrolden çıktı! Bunu yapanlar, bir gün mutlaka yüce divanda yargılanmalıdır!

On terör örgütü ülkemize karşı birleşiyor. İnsanlık dışı eylemlerini şehir merkezlerine kaydırarak, hedeflerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu açıklıyorlar. Akıllarınca ne kadar masum cana kıyarlarsa, cumhurbaşkanı o kadar zor durumda kalacak.

Bütün bu yaşananlara ana muhalefet liderinin önerdiği çözüm, bütün komşularımızla barışmak ve iyi geçinmek. “Boyundan büyük işlere karıştın, ülkenin başını belaya soktun, bizim bu kadar gücümüz yok, bu sevdadan vaz geçelim.” diyecek de diyemiyor.  Tarif edilen, karşı tarafın insafına kalmış iyilik hali ve küresel güçlerin biçtiği role razı olmuş, uysal, kimliksiz, kişiliksiz bir ülke.

Görüyoruz ki milletin ufkunu yakalayamayanlar, ne önerilen kardeşlik sürecini anlayabildiler ne de şimdi başı dik bir duruşu anlayabiliyorlar. Ülkemizde yapılmak istenenleri göremeyip verilen mücadeleyi değersizleştirmek isteyenlere; hendeklerle, tuzaklarla esir alınan şehirleri unutalım mı diye sormak kimsenin aklına gelmiyor. Şehirlere ve masum insanımıza yapılan saldırılara teslim olup uysal ve şirin görünerek gidilecek bir yol kalmadı.

Son saldırıda, başörtülü öğretmen adayının şehit olmasını bile kazanç hanesine yazabilen, akıl ve izan yoksunu yaratıklara inat, bu millet devleti elinde tutmaya devam edecek. Hiç kimse geçmişte sergilenen kişiliksiz politikalara ülkemize esir etmeye çalışmasın.

Talat Yavuz

İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.