1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Milletin menfaati her şeyden önemli
Milletin menfaati her şeyden önemli

Milletin menfaati her şeyden önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Aslolan ülkemin menfaatidir" dedi

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da toplam yatırım maliyeti 1.1 milyar doları bulan 49 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Enerjisa Tufanbeyli Linyit Santrali'nin açılışı ile Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen törenlerde konuşan Erdoğan, özetle şunları kaydetti:


 Bizdeki bazı çevrecilerin, kömür, hidroelektrik ve nükleer santral karşıtı eylemleri hiçbirimizi yanıltmasın. Bunlara da çok fazla kulak asmaya gereği yok. Gereğini yapmak durumundayız. Benim için aslolan milletimin menfaatidir, ülkemin menfaatidir. Bunun karşısına dikilenlerin hepsi teferruattır. Bunu bir kenara koyalım. Bunların dikili ağacı yoktur bu ülkede. Her şeyin bunlar zaten karşısındadır.
 13 yılda Adana'ya yaptıklarımızı teker teker saymaya kalksam, inanın burada sabahı ederiz. Artık bunları yaşıyorsunuz. Rahmetli Neşet Ertaş, merhum babasından ilhamla şöyle derdi, 'Aşkı ile çalışan yorulmaz' derdi. Aşk, aşk.. Aşkı ile çalışan yorulur mu? Dertli olan yorulur mu? Olay bu.ADANALI AFFETMEZ

 Türkiye'de neler olduğunu, kimin hangi niyetle ne yaptığını Adanalı çok iyi bilir. Biz 'Yeni Türkiye' derken, birilerinin ısrarla eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşması gözünüzden kaçmıyor değil mi? Biz 'Yeni Anayasa' derken birilerinin ısrarla darbe anayasasına sahip çıkmasına Adanalı sessiz kalır mı? Biz Türkiye'yi terör belasından kurtarmak için gövdemizi taşın altına koyarken, bizi taşa tutanları Adanalı affeder mi?
 Demokrasiye eyvallah, hak ve özgürlüklere eyvallah, hukukun üstünlüğüne eyvallah, ifade ve basın özgürlüğüne eyvallah, siyasetçinin kendini güvende hissetmesini sağlayacak dokunulmazlıklara eyvallah ama bunların hiçbirinin milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin varlığına yönelik saldırılar için kalkan olarak kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz.

DESTAN YAZIYORLAR

 Burada öğretmen olarak görev yapan merhum Arif Nihat Asya en güzel şiirini Adana'da yazdı. Yine bir 23 Nisan töreni hazırlığı için öğrencilerine okutmak üzere içine sinen eser bulamayınca bir gece oturup, sabaha kadar bayrak şiirini yazmıştır. Tanışma fırsatını bulamadığım bu büyük şairin şiirleri, gönlümü titreten şiirler olmuştur.


 Bayrak şiirini okuyup da yüreği kabarmayan herhalde kimse yoktur. Bayrak şiiri sakınmadan sözünü söyler: Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü. Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü. Işık, ışık dalga dalga bayrağım, senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.


 Evet destan yazanlar burada. Destan yazacak olanlar da burada. Bugün kahraman askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız bir kez daha albayrağımızın destanını yazdılar, destanını yazıyorlar.
 Ülkemize ve milletimize yöneltilmiş son silahı bu topraklardan çıkarana, milletine kin kusan son çene kapatılana kadar bu mücadele bitmeyecek.

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.