MİT müşteşarlığına vekaleten atama!

MİT müşteşarlığına vekaleten atama!

Milletvekilliği aday adaylığı için MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Hakan Fidan'ın yerine Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa'nın vekalet edeceği açıklandı.

Milletvekilliği aday adaylığı için MİT Müsteşarlığı görevinden bugün itibarıyla geçerli olmak üzere istifa eden Hakan Fidan'ın yerine Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa'nın vekalet edeceği açıklandı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Fidan, Başbakan Davutoğlu başkanlığında yapılan Çözüm Süreci toplantısından saat 16.40'ta ayrıldı.

Başbakan Davutoğlu ile Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Bülent Arınç ve Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Fidan'a bugüne kadar yaptığı katkılar ve yerine getirdiği görevler dolayısıyla teşekkür etti.

Davutoğlu, Fidan'ın ayrılmasının ardından MİT Müsteşarlığına, Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa'nın vekalet etmesine ilişkin yazıyı imzaladı.

MİT Kanunu gereği vekalet yazısı, Resmi Gazete'de yayınlanmıyor.

Öte yandan; yeni müsteşarın adının, Başbakan Davutoğlu tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağı, konunun MGK'da görüşüleceği, ardından ikili kararname ile imzalandıktan sonra atama sürecinin tamamlanacağı bildirildi.

 

İSMAİL HAKKI MUSA KİMDİR?

 

Büyükelçi İsmail hakkı Musa 1960 yılında Trabzon’un Araklı İlçesi Dağbaşı köyünde doğdu.

 

Evli, iki çocuklu olan İsmail Hakkı Musa orta ve yüksek okul eğitimini yurt dışında tamamladı.Büyükelçi İsmail Hakkı Musa Fransızca ve İngilizce biliyor.

 

Eğitimi:

 

- 1987- Nancy II Üniversitesi- Hukuk, İktisat ve İşletme Fakültesi, Siyasi İktisat Bölümü mezunu

 

- 1988- Nancy II Üniversitesi, Yüksek Lisans.

 

- 2001-2008- Aynı üniversitede Kamu Hukuku/Topluluk Hukuku alanında doktora.

 

Tez konusu: Sosyal Haklar ve AB’nin Anayasallaşma Süreci.

 

Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’ın 1000. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Onur Madalyası verilen İsmail Hakkı Musa meslek hayatında sırasıyla bir çok önemli görevi başarıyla yürüttü.

 

Kariyeri:

 

haber10

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.