Müfettişler ses verdi: Bizi de hatırlayın!

Müfettişler ses verdi: Bizi de hatırlayın!

Müfettişler ses verdi: Bizi de hatırlayın!

Geleceğimiz, umutlarımız… Geleceğe hazırlamak için üzerlerine titrediğimiz çocuklarımız. Canımızı, emeğimizi alın terimizi her şeyimiz ifade ettiğimiz minik yavrularımız... Onları geleceğe hazırlayabilmek için okullara öğretmenlerimizin emin ellerine teslim ederiz.

Hangi ülke çocuklarının geleceğini rastgelelere bırakmıştır. Bütün gelişmiş devletler gibi bizimde devletimiz çocuklarımızı geleceğe emin ve güvenle yetiştirilmelerini sağlamak için Anayasa, kanun, tüzük ve yönetmelik amir hükümleri koymuştur. Eğitim hedeflerine varabilmek için rehberlik ve denetim ilkeleri koymuştur.

Denetim kaynaklarını daha etkili ve verimli kullanabilmek için Bakanlık bünyesinde bulunan Denetçiler ile İl Eğitim Denetmenlerini birleştirilerek Milli Eğitimin rehberlik ve denetimini Maarif Müfettişlerine bırakmıştır.

Buraya kadar çokgüzel. Kaynakların, eğitim denetimi gereksiniminin karşılamasında akıllı, rantbl, etkin ve etkili kullanılması ; Yıllardır Eğitim Şüralarında alınıp da uygulanmayan devrim gibi kararlardandır. Bu nedenle bu uygulamayı yapanları kutlamak gerekir.

Ancak; Maarif Müfettişlerinden , İl Eğitim Denetmenliği kaynaklı olanlar kendilerine eşit ve adil davranılmadığı gerekçisi ile biraz kırgın ve dargındırlar.

Bu kırgınlığın ve dargınlığın nedeni, Denetçi kaynaklı Maarif Müfettişlerinin maaşları ile İl Eğitim Denetmenliği kaynaklı Maarif Müfettişlerinin maaşları arasında  1500 lirayı geçen maaş farkıdır.

Eğitimin içinden gelen , eğitimin duayeni Eğitim Denetmeni Maarif Müfettişleri bu eşitsizliğin ve adaletsizliğin giderilmesini  istiyor. Hükümetin: ”Eşit işe eşit maaş” politikasının kendilerine  de uygulanmasını istiyor.

Aynı kurumda aynı işi yapan Maarif Müfettişleri arasında bu maaş farklılığının giderilmesi kurumsal çatışmayı önleyecek, kurum huzur ve barışına katkıda bulunacak, iş doyumunu ve motivasyonunu sağlayarak iş verimini ve kalitesini artıracaktır.

MemurPostasi.Com 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.