Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun

Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci’nin Nevruz Bayramı ile ilgili yayınladığı kutlama mesajıdır:

Nevruz, Türk milletini birbirine kenetleyen, Ergenekon’da demir dağları eriterek dirilen atalarının ruhlarını yaşatan ve güzel günleri müjdeleyen bir ateştir. Büyük bir kültürün ürünü olan bu ateş, binlerce yıldır bütün ihtişamıyla yanmaktadır; bundan sonra da yanacak ve yine güzellikleri müjdeleyecektir.

Türk Dünyasını birleştiren milli bir bayram olan Nevruz’a sahip çıkmak ve onu layıkıyla kutlamak Türk milletinin her bir ferdine düşen önemli bir sorumluluktur.  Sahip çıkılmayan her değerin erozyona uğratıldığı, devşirildiği ve bağlamından kopup başka amaçlara hizmet için kullanıldığı hep tecrübe edilmiştir.

Bunun içinde Türkiye ve Türk milleti Nevruz Bayramına sahip çıkmalıdır.  Çünkü Anadolu ve Avrasya coğrafyasında yaşayanların ortak kültürü, binlerce yıllık kardeşliğimizin en büyük göstergesi bir Milli Bayramdır.

İnanıyoruz ki Nevruz Bayramı, tüm vatandaşlarımızın bir ağızdan aynı duayı tekrarlayarak, bizi biz yapan değerlerin yeniden hatırlandığı, ayrıştırma projelerinin parçalanıp atıldığı, birlik ve beraberliğimizin dost düşman herkese bir kez daha ifade edildiği bir gün olacaktır.   

Nevruz bayramının gerçek anlamını kavrayarak, yeni ve güzel günler için; dostluk, kardeşlik ve barış içinde el ele, gönül gönüle Nevruz ateşinin manevi sıcaklığı etrafında birleşmesi dileklerimle tüm  Türk Dünyasının Nevruz Bayramını kutluyorum.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.