1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Nevruz Daha Güzel Günlerin Başlangıcı Olsun
Nevruz Daha Güzel Günlerin Başlangıcı Olsun

Nevruz Daha Güzel Günlerin Başlangıcı Olsun

Eğitim Bir Sen Nevruz Bayramı Mesajı:

A+A-

Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygının ifade edilmesine, birlik ve beraberliğin pekişmesine aracılık eden günlerdir. Nevruz Bayramı da kendine has özellikleri içinde barındıran Anadolu kültürünün birleştirici misyonuyla milletimizi bir arada tutan önemli geleneklerinden biridir. Ortak paydada buluştuğumuz bugünü hep birlikte karşılamalı, kutlamanın mutluluğunu kardeşçe yaşamalıyız. Bayramların kendine has kuşatıcı ikliminde birbirimize sımsıkı kenetlenmeli, tüm farklılıklarımızla bu toprakların asli unsuru olduğumuzu bilerek birbirimizi kardeşlik duygularıyla bağrımıza basmalıyız. Vakit, ayrışmanın değil, bütünleşmenin, sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir.

 

Nevruz’un tabiatı uyandıran rayihasıyla uhdesinde taşıdığı uyanışın milletimizin özüne dönüşüne vesile olmasını, baharın getireceği bolluk ve yazın bereketiyle insanımızın hayatına refah getirmesini temenni ediyoruz. Bu güzellikleri temsil eden Nevruz’un, kuşaktan kuşağa aktarılması, anlamına uygun kutlanması ve sahip çıkılması gereken önemli kültürel zenginliklerimizden biri olduğunu düşünüyoruz.

 

Farklılıkları ve çeşitlilikleriyle, tüm kültürel değerleriyle bir bütün olduğumuzu hatırlatan Nevruz’u, tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan geleneklerine uygun şekilde yaşatmalıyız.

 

Nevruz’un özünde var olan değerlerin, herkes tarafından benimsenmesi ve yaşanması büyük önem taşımaktadır. Yeni ve güzel başlangıçların sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olan Nevruz’un, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini; ayrışmaya, illegaliteye, kutuplaşmaya alet edilmemesini diliyoruz.

 

Nevruz’un, barış, huzur ve mutluluğun egemen olduğu daha güzel günlerin başlangıcı olmasını temenni ediyoruz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.