Obama Birliğin Durumu kongresine katıldı

Obama Birliğin Durumu kongresine katıldı

ABD Başkanı Barack Obama, her yıl Kongre'de yaptıkları "Birliğin Durumu" konuşmasında Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddettiklerini söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama, her yıl geleneksel olarak yapılan 'Birliğin Durumu' kongresine katıldı. Konuşmasında ABD'nin ekonomik duraklamalar ve savaşların ardından yeni bir sayfa açmayı başardığını söyleyen Obama, ekonomi politikalarının başarılı olduğunu söyledi.

 

"MÜSLÜMANLARIN TEK TİPLEŞTİRİLMESİNİ REDDEDİYORUZ"
Barack Obama konuşmasında, insanın saygınlığına önem verdiklerini, bu nedenle Yahudi karşıtlığına karşı çıktıklarını belirterek, "Bu yüzden, çoğunluğu bizle barış için sorumluluğu paylaşan Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddetmeyi sürdürüyoruz" dedi.

"HEDEFİMİZ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ORTADAN KALDIRMAK"
Koalisyon güçlerinin de yardımlarıyla, IŞİD örgütünün Irak ve Suriye'de ilerleyişini durdurduklarını belirten Obama, "Bu çabamız zaman alacak. Hedefe odaklanmamız gerekecek. Ancak başarılı olacağız" diye konuştu. Orta Doğu'da yeni bir kara savaşına sürüklenmek yerine, Arap ülkelerini de içeren geniş bir koalisyona liderlik ettiklerini anlatan Obama, "Hedefimiz, bu terör örgütünü geriletmek ve ortadan kaldırmaktır" dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.