“Okul Sütü Programı” yeniden başlıyor

“Okul Sütü Programı” yeniden başlıyor

Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün uygulanmaya başlayacak “Okul Sütü Programı”ndan, 6 milyon 401 bin 116 öğrencinin yararlanması planlanıyor.

Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün uygulanmaya başlayacak “Okul Sütü Programı”ndan, 6 milyon 401 bin 116 öğrencinin yararlanması planlanıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan “Okul Sütü Programı” 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında tekrar uygulanmaya başlanacak.
Bakanlar Kurulu kararı gereğince resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik sürdürülen program kapsamında bu dönem pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün uygulanacak.

Özel öğretim kurumları programa eşdeğer süt veya süt ürünleri tüketilmesini sağlamaları halinde velinin isteği alınarak kurum yönetiminin kararı doğrultusunda program kapsamı dışında tutuluyor.


Okul Sütü Modülü başarıyla uygulandı

Programa ilişkin iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürütülmesi ve anlık takibi için hazırlanan Okul Sütü Modülü’nün başarıyla uygulandığı program kapsamında, valiliklere de programın uygulanmasına yönelik iş, işlem ve alınacak tedbirlere ilişkin yazı gönderildi.


6 milyon 401 bin 116 öğrenci faydalanacak

Programdan yararlanması planlanan öğrencilere ilişkin sayısal verilerin de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından revize edilerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na iletildi. Bu doğrultuda programdan, 5 milyon 848 bin 375’i veli izni olan, 552 bin 741’i veli izni olmayan öğrenci olmak üzere toplam 6 milyon 401 bin 116 öğrencinin yararlanması hedefleniyor.

Okul Sütü Programı’na ilişkin açılış töreninin, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısının başlayacağı 9 Şubat 2015 tarihinde ilgili bakanların katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler