1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SENDİKA HABERLERİ

  4. Önder Kahveci: Bir Gün Değil, Bir Ömür Anneler Günü Olsun
Önder Kahveci: Bir Gün Değil, Bir Ömür Anneler Günü Olsun

Önder Kahveci: Bir Gün Değil, Bir Ömür Anneler Günü Olsun

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Anneler Günü" nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi:

A+A-

"Engin sevginin, şartsız merhametin, ucu bucağı olmayan şefkatin karşılığıdır anne. Gönlü evlat sevgisiyle dolu olan yürekler bu sonsuz sevgisini, sadece evlatlarına değil yeryüzündeki tüm canlılara sunar. Bu nedenledir ki, bizler sevmeyi, hoşgörülü olmayı, fedakarlığı analarımızın güzel yüreklerinden öğreniriz.

Kıymetli ozanımız Neşet Ertaş’ın “Kadın insandır; biz, insanoğlu…” şeklindeki veciz ifadesinde vurguladığı gibi insanlığın kaynağı, insanı insan yapan değerlerin toplandığı makamdır, annelik…

Öte yandan, nice yiğitler doğuran analarımız sayesinde vatan toprağı birdir, bayrağımız ezan seslerinin arşa yükseldiği semalarda özgürce dalgalanır.  Kılına zarar gelse dünyaları yakan analarımız, söz konusu vatan ise kınalı kuzularını bağrına taş basarak yollar vatan görevine. Oysa,  vatan haini kahpe kurşuna evlatlarını feda etmiş analarımızın yaşadığı acı ne dayanılmaz, duyduğu özlem ne derindir.

Bir yiğit doğar, vatan kurtulur. Kurtuluş Savaşı’nda  bu yiğidin adı Zübeyde Hanım’ın oğlu Mustafa Kemal’dir.  15 Temmuz’da bu yiğidin adı Fadimana Halisdemir’in oğlu  Ömer Halisdemir’dir. Kurtuluş Savaşı’nda nice isimsiz kahramanların koca yüreklerine analık yapanların ellerinde yükselmiştir bu vatan.  Ülkemize göz dikmiş hainlerin sonları da analarımızın dualarında saklıdır.

Biz de Türkiye Kamu-Sen olarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyor, hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyoruz.  İnsanlığın kurtuluşunun anne sevgisini ve ana yüreğini anlamaktan geçtiğine inanıyoruz.

Bu dileklerle, bütün annelerimizin gününü en içten dileklerimizle kutluyor; bir gün değil, bir ömür anneler günü olsun diyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.