Önder Kahveci: Dağ Fare Bile Doğurmadı, Ek Değil Tek Ödeme İstiyoruz

Önder Kahveci: Dağ Fare Bile Doğurmadı, Ek Değil Tek Ödeme İstiyoruz

Sağlık Bakanlığı’nın bir türlü yayınlamadığı ek ödeme usul ve esaslarını bugün yayınlamıştır.

Sağlık Çalışanlarına yapılacak ek ödemelere ilişkin bugün açıklanan esas ve usullere Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den sert tepki gösterdi.

İşte o açıklamalar: 

Yayınlanmasının gecikmesinden içinden hiçbir şey çıkmayacağını belli eden bu düzenleme için dağ fare doğurdu bile denemez.

Biz Türk Sağlık-Sen olarak bu haksız ek ödemelerin yerine “Çalışana TEK ÖDEME verilsin o da maaşa zam olsun” talebimizin yapılması gereken tek düzenleme olduğunu hatırlatıyoruz. Ayrımcılık içeren, adaletsiz olan ve derde derman olmayan bu düzenleme yanlıştır. Günü değil saati bile kurtarmaya yaramayacak bu düzenleme çalışanların beklentilerine cevap vermekten fersah fersah uzaklıktadır. 

Pandemi ile mücadele eden birçok ülkede sağlık çalışanlarını ücretleri arttırılırken virüsle mücadelede adeta destan yazan Türk sağlık çalışanlarına bu tür düzenlemelerden mahrum bırakılmasını kabul etmiyoruz. 

Tutulacak bir tarafı olmayan, bir öncekinden bir işe yaramadığını gayet iyi şekilde gördüğümüz bu ek ödeme kabusuna bir son verilmelidir. Maaşlara zam tek kabul edeceğimiz düzenlemedir. Bakanlık bunu mutlaka gerçekleştirmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.