1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SAĞLIK PERSONELİ

  4. Önder Kahveci: Sağlıkta Ek Ödeme Beklentilerden Uzak!
Önder Kahveci: Sağlıkta Ek Ödeme Beklentilerden Uzak!

Önder Kahveci: Sağlıkta Ek Ödeme Beklentilerden Uzak!

Covid-19 Pandemisi nedeniyle Sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasına dair usul ve esaslar Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir yazı ile belirlenmiştir.

A+A-

Covid-19 Pandemisi nedeniyle  Sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasına dair usul ve esaslar Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir yazı ile belirlenmiştir. 

Söz konusu yazıda Bakanlığa yaptığımız başvuruda yer alan hastalık şüphesi olan veya izole edilmesine karar verilen personelden ücret kesintisi yapılmaması, katsayıların riskli birim katsayısından ödenmesi gibi bazı hususlar hayata geçmiştir.  

Salgınla mücadele eden kurumlarda hizmet veren Genel İdari, Yardımcı ve Teknik Hizmetler sınıfında görev yapanlarında başvurumuzda olduğu gibi en az sabit ek ödeme kadar bir ek ödeme almaları gereklidir.

Özellikle 112 çalışanları ile birinci basamak sağlık hizmetlerinde görevli personel hakkında da bir düzenleme yapılarak mağduriyetlerinin çözülmesi sağlanmalıdır.

Bu nedenle ek ödeme usul ve esasları ile ilgili usul ve esaslar mutlaka yeniden değerlendirilmeli veya ilave düzenlemeler  yapılarak çalışanların tüm mağduriyetleri sonlandırılmalıdır.

Bizim tüm beklentimiz adaletli bir şekilde çalışanların tamamımın memnuniyetini sağlayacak düzenlemelerin yapılmasıdır. Çalışanları memnun etmeyecek hiçbir düzenleme tarafımızca kabul edilmeyecektir. 

Önder KAHVECİ
Genel Başkan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler