Önder Kahveci'den Yıpranma Payı Tepkisi: Hak Verilmez Alınır

Önder Kahveci'den Yıpranma Payı Tepkisi: Hak Verilmez Alınır

14 Mart Tıp Bayramını geride bıraktık. Günlerdir “Müjde 14 Mart’ta yıpranma payı geliyor“ diyerek yaygara koparan sözde yetkili sendikasının bu sene de sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı.

14 Mart Tıp Bayramını geride bıraktık. Günlerdir “Müjde 14 Mart’ta yıpranma payı geliyor“ diyerek yaygara koparan sözde yetkili sendikasının bu sene de sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı.


5 senedir hep aynı müjdeyi verip, hayırlı olsun mesajları atan bu zihniyetin sağlık çalışanlarını yine kandırdığını cümle âlem bir kez daha gördü. 

Ankara’da bin bir takla ile kendilerini resmi törenlerde ziyaretçi locasına aldırıp, biz kazandık demek için bekleyip hesap yapanların yine hesapları şaştı.

İplikleri pazara çıktı. 

 Kendileri inandı mı bilmiyoruz ama yalanları 14 Mart’ın yatsı namazından hemen sonra ortaya döküldü. 

Yüzleri kızarmış mıdır, biraz utanmışlar mıdır? 

Bu vatandaşlar çıkıp tüm sağlık çalışanlarından özür dileyecekler midir?

Bu soruların cevabını bilmiyoruz.

Bildiğimiz bir şey vardır. O da, hak verilmez alınır gerçeğidir. Bunu, bizim mücadele ile elde ettiğimiz kazanımlarımız kadar, Malum-Sen’in eylem yapmadan, sağlık çalışanları için hiçbir çalışma yapmadan, emek harcamadan 5 yıldır yıpranma payını alıyoruz diyerek oyalaması da göstermiştir. 

Müjde ve yalanlarla kazandık diyenlerin hep kaybettirdiğini çalışanlar görmüştür. 

Bu Malum-Sen’e oturarak başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğu gerçeğini hatırlatıyoruz.  

Hastanede koltuk tutup, Ankara’da ziyaretçi koltuklarına sıkı sıkıya yapışarak sorunlar çözülmez. Bu vesileyle sağlık çalışanlarına da bir hatırlatma ve gereğini yapmaları için çağrıda bulunuyoruz.  

5 yıldır yıpranma payı müjdesi verip,14 Mart’ı zehir eden, toplu sözleşmede attığı imza ile çalışanın ekonomisini yok eden bu malum-sen’e daha ne kadar katlanacaksınız? 244 bin sağlık çalışanı bunlara üye olarak kalmaya devam ettiği takdirde sorunlar artarak devam edecektir.

 Zalimin zulmüne katlanılırsa zulüm daha artacaktır.  244 bin sağlık çalışanı arkadaşımız bunlara üye olarak kaldıkları sürece diğer 500 bin çalışanın da vebalini almaktadırlar. Onlara çağrımız bu müjde-sen’e gereken, hak ettiği dersi vermeleridir. Gerçek ve doğru sendikacılığın tek adresi olan, hak için mücadele verilen yeri tercih edin. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.