1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SAĞLIK PERSONELİ

  4. Önder Kahveci'den Yıpranma Payı ve Emeklilik Atağı - TBMM’de Görüşmeler Gerçekleştirdi
Önder Kahveci'den Yıpranma Payı ve Emeklilik Atağı - TBMM’de Görüşmeler Gerçekleştirdi

Önder Kahveci'den Yıpranma Payı ve Emeklilik Atağı - TBMM’de Görüşmeler Gerçekleştirdi

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Köse ve Mustafa Yiğit ile birlikte Ak Parti TBMM Grup Başkanı Sayın Naci Bostancı’yı TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkan Vekili MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’yu ziyaret etti

A+A-

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Köse ve Mustafa Yiğit ile birlikte Ak Parti TBMM Grup Başkanı Sayın Naci Bostancı’yı TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkan Vekili MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’yu ziyaret ettiler.


Genel Başkanımız ziyaretlerde yıpranma payı ve emekli ücretlerindeki artışlarla ilgili çalışanların taleplerini içen sendikamız tarafından hazırlanan raporu da kendilerine teslim ettiler.

Genel Başkanımız görüşmelerde yapılan her iki düzenlemenin olumlu fakat eksik ve kapsamının dar olması nedeniyle beklentileri karşılamaktan uzak olduğuna dikkat çekti.

Genel Başkanımız yıpranma payının sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm çalışanları kapsamasını ve sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği şekilde  1 yıla 90 gün olarak fiili hizmet süresi zammından yararlandırılmasını istedi.

Genel Başkanımız emeklilik ücretleri ile ilgili olarak ta emeklilikte düşük maaşın tüm sağlık çalışanlarının temel sorunu olduğunu kaydederek tüm çalışanların emeklilik ücretlerinde artış yapılacak bir düzenlemenin hayata geçirilmesini istedi.

Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanvekili İsmail Faruk Aksu’da söz konusu tasarı ile ilgili olarak kamuoyunun beklentilerini dikkate alacaklarını belirtilerek değerlendirme yapacaklarını kaydettiler.

12-043.jpg11-030.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.