Özel Öğretim Derneği: Ömer Faruk Yelkenci İstanbul Beyefendisidir

Özel Öğretim Derneği: Ömer Faruk Yelkenci İstanbul Beyefendisidir

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde iken yakından tanıma fırsatı bulduğumuz Sn. Ömer Faruk YELKENCİ ile ilgili olarak...

Özel Öğretim Derneği, basında yer alan "Çakarlı Araç" konusu hakkında bir açıklamada bulunarak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'ye destek verdi.  

İşte o açıklama:

Kamuoyuna Duyuru;
Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde iken yakından tanıma fırsatı bulduğumuz Sn. Ömer Faruk YELKENCİ ile ilgili olarak bazı çevrelerin birkaç günden beri basın yoluyla kasıtlı iftira kampanyaları başlattığını üzüntüyle izliyoruz.

Sn. Ömer Faruk YELKENCİ tek kelimeyle tam bir İstanbul beyefendisidir.

Âdâb-ı muaşeret kurallarının dersini verebilecek düzeyde nezaketli ve hassas bir insandır.

Özü sözü bir, mert ve dürüst bir insandır.

Özellikle görevini yapan bir memura asla nezaketsizlik yapacak bir kişilikte değildir, kul hakkı konusunda ki hassasiyetini defâatle tanık olduğumuz, müdürümüze yapılan bu haksız ve çirkin yakıştırmayı kınıyoruz.

Özel öğretim sektöründe ve attığı cesur adımlarla en sıkıntılı dönemlerde dahi alınan kararlar da imzası bulunan Sn. Ömer Faruk YELKENCİ den, rahatsızlık duyanları kamuoyu yakından tanımaktadır.

Gerekli resmî açıklamayı da Emniyet Müdürlüğümüz yapmıştır. 

ÖZDER olarak Sn. Milli Eğitim müdürümüzün yanında olduğumuzu, onun bu ülke için değerli bir bürokrat olduğunu bir kez daha vurgulamayı vicdani bir görev addediyoruz. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Özel Öğretim Derneği
(ÖZDER)

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum