Paris Saldırısı İslam’a Karşı Bir Algı Operasyonudur

Paris Saldırısı İslam’a Karşı Bir Algı Operasyonudur

Paris Saldırısı İslam’a Karşı Bir Algı Operasyonudur

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Paris’te yayın yapan Charlie Hebdo Dergisine yapılan menfur saldırıyı kınayarak “Bu saldırı başta barış ve kardeşlik dini İslam’a ve onun mensuplarına ve bu değerleri benimseyen tüm insanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır. Menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, barış yanlısı tüm insanları sağduyu ve aklıselim’e davet ediyorum.” dedi.

 

Böyle bir saldırının Avrupa’da İslamafobi’nin tırmandığı bir dönemde meydana gelmesinin tesadüf olamayacağını belirten Bayraktutar “Son zamanlarda dünya çapında ve özellikle Avrupa genelinde İslam ve Müslümanlar hakkında olumsuz algı oluşturma girişimlerinden kaygı duyduğunu söyledi.

 

“Bu ve benzeri saldırıların Müslümanlar üzerinde yapılacak her türlü baskı ve Müslüman kimliği yok sayma girişimlerine bahane gösterilemeyeceğine dikkati çeken Bayraktutar şöyle devam etti:

 

“Gerek Ortadoğu’da gerekse dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan bu tür şiddet ve terör olayları insanlığın barışı adına endişe vericidir. Dini, milli, kültürel farklılıklar dünyamız için bir çatışma nedeni değil, zenginlik kaynağı olarak kabul edilmelidir.

 

İslami simgelerin açık ve aleni bir şekilde bu eylemi gerçekleştirenler tarafından kullanılması, bir algı manipülasyonudur. Algı mühendislerinin, saldırganlara dinimizin simgesi Allah’u ekber nidaları attırarak üretmek istedikleri algıya uygun bir görüntü oluşturulmaya çalıştıkları açıkça ortadadır.

 

Bu algı mühendislerinin tuzağına karşı tüm Müslümanları, barış ve kardeşlikten yana olan aklıselim tüm Avrupalıları duyarlı ve sağduyulu davranmaya davet ediyor, menfur saldırıyı tekrar kınıyorum. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.