1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Reformlar Yenilikler Başbakan Yardımcısı Tarafından İncelenecek
Reformlar Yenilikler Başbakan Yardımcısı Tarafından İncelenecek

Reformlar Yenilikler Başbakan Yardımcısı Tarafından İncelenecek

64. Hükümetin kurulması ve bakanlıkların da belirlenmesi ile birlikte tüm çalışmalara hızla başladı. Eski Bakan Mersin Milletvekili Lütfi Elvan Başbakan yardımcısı olarak ulaştırma ve yatırımlardan sorumlu bir şekilde çalışmalarına devam edecek.

A+A-

 

 

64. Hükümetin kurulması ve bakanlıkların da belirlenmesi ile birlikte tüm çalışmalara hızla başladı. Eski Bakan Mersin Milletvekili Lütfi Elvan Başbakan yardımcısı olarak ulaştırma ve yatırımlardan sorumlu bir şekilde çalışmalarına devam edecek. Bakanlıklarımız gözden geçirilecek. Tüm bakanlıklar değil ama bazı bakanlıklar gözden geçirilecek.

Bunun için bir yasal değişiklik gerekiyor. Bir yenilik olarak özellikle kamu yönetimi alanında yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulması düşünülüyor. Reform ve görev gücü altında, reformlardan sorumlu bir birimin oluşturulması düşünülüyor. Bu reformların izlenmesi sağlanacak.

Hükümet Kuruldu Çalışmalar Başladı.

Ulaştırma ve Yatırım ile ilgili olarak Lütfi Elvan önderliğinde bu reformlar teker teker hayata geçirilecek. Mersin milletvekili Lütfi Elvan seçim vaatleri içerisinde özellikle yatırımlar hususunda son derede önemli vaatler vermişti. Önümüzdeki süreçte bunların hayata geçirilip geçirilmeyeceği hakkında bilgiler var. Bununla ilgili bir çalışma yapılacak. Hükümet kurulduktan sonra bu gerçekleşecek. Çalışmalardan sonra sayın Başbakanımız veya Hükümet Sözcümüz bunu kamuoyuyla paylaşır diye düşünüyorum. Tarsus kulis haber sitesi olarak Lütfi Elvan ile görüşmemizde yatırımların takipçisi olacağını ve bunların gerçekleşmesi için tüm gücümüzde mücadele edeceğimizi belirtti.

Kaynak: Son Dakika Güncel Tarsus Haberleri