Sabah genel müdürdü, akşam başmüşavir oldu

Sabah genel müdürdü, akşam başmüşavir oldu

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde sürpriz değişiklik.

Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar 4.Medya Buluşması Zirvesine Girne'de ev sahipliği yapan Genel Müdür Murat Karakaya, zirve bitmeden Ankara'ya dönerek koltuğunu Cemalettin Haşimi'ye devretti.

Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Zirvesi için KKTC'ye giden Murat Karakaya, zirvenin kapanışını beklemeden sabah uçağı ile Ankara'ya döndü. Saat 16.15'te 4 yıldır sürdürdüğü genel müdürlük görevini, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi'ye bıraktı.

Haşimi'nin genel müdürlük görevine atanmasına ilişkin atama kararnamesi henüz Resmi Gazete'de yayımlanmadığı için 'sembolik' bir devir teslim yapıldığı belirtildi.

Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün bir ucu Başbakanlıkta olmakla birlikte sekreteryasını Basın Yayın ve Enformasyon Genrel Müdürlüğü yapıyordu. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın insiyatifiyle bir anlamda Kamu Diplomasisi ile Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün birleştirilmiş olduğu belirtildi. Kararın 11 ay önce alınmış olmasına karşın KKTC zirvesinin bitmesinin beklendiği öğrenildi.

Murat Karakaya'nın yeni görevi ise Başbakanlık Başmüşavirliği oldu.

Hürriyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.