1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık-Sen'den Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanına Ziyaret‏
Sağlık-Sen'den Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanına Ziyaret‏

Sağlık-Sen'den Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanına Ziyaret‏

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu ziyaret etti.

A+A-

SAĞLIK-SEN’DEN ASP BAKANI SEMA RAMAZANOĞLU’NA ZİYARET

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu ziyaret etti. Memiş ziyarette, ASPB çalışanlarının sorunlarını Bakan Ramazanoğlu’na iletirken, kısa süre önce gerçekleştirdikleri Sosyal Politika Çalıştayı’nın Sonuç Raporu’nu da paylaştı. 

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI EN KISA SÜREDE YAPILMALI

Metin Memiş, ziyarette ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yapılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılmasını istedi. Uzun süre Çerçeve Yönetmelik’in çıkmasının beklendiğini belirten Memiş, Çerçeve Yönetmelik’in yayınlanmasının ardından, ASPB’nin kendi yönetmeliğini yayınlamasına karşın sınav açmadığını ifade etti. Sınavın yıllardır yapılmaması sebebiyle çalışanların büyük bir kısmının bu sınavı beklediğini belirten Memiş, hizmet kalitesinin de artması için sınavın en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade etti. 

EK DERS KARŞILIĞI GÖREV YAPANLAR KADROYA ALINMALI

Memiş ziyarette ayrıca, ek ders karşılığı görev yapan sosyal hizmet elemanlarının kadroya alınması gerektiğini dile getirdi. Toplumun dezavantajlı bir kesimine hizmet sunan sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümünün, politikaların sürdürülebilirliğine de yapacağı katkıyı dile getiren Memiş, “Yoğun bir şekilde fedakarca çalışan sosyal hizmet görevlisi arkadaşlarımızın sorunları çözülmeli, kadro beklentileri karşılanmalıdır.” şeklinde konuştu. Memiş ayrıca, sosyal hizmet çalışanlarının da yıpranma payı alması için, Bakan Ramazanoğlu’ndan destek istedi. 

SOSYAL POLİTİKANIN TARAFLARINI BİR ARAYA GETİRDİK

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, kısa süre önce gerçekleştirdikleri Sosyal Politika Çalıştayı hakkında da Bakan Ramazanoğlu’na bilgi verdi. Memiş, “Bakanlığımızın yaklaşık 3 yıllık icraat döneminde, aile politikaları başta olmak üzere sorumluluk alanlarında uyguladığı politikaları takip ettik, tespit, eleştiri ve öneriler geliştirdik. Bu rapor da, sosyal kalkınma hedefleri ölçeğinde en kritik konumda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uygulamalarını; bireyi, aileyi ve toplumu koruma, nitelikli yaşam koşullarını oluşturma temelinde değerlendirmek, yaşanan sorunları tespit ederek çözüm önerileri geliştirmek niyetiyle gerçekleştirdiğimiz sosyal hizmet ve sosyal yardımlar çalıştayımızın sonuçlarını içermektedir. Çalıştayda sosyal hizmet ve sosyal yardım kavramlarıyla ilgili bütün kurum ve kuruluşlar ile bilimsel çevreleri bir araya getirdik.” dedi.

Memiş ziyarette ayrıca, ASPB’na yönelik sorunlar ve çözüm önerilerini içeren raporu Bakan Ramazanoğlu’na takdim etti. 

BAKAN RAMAZANOĞLU: KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ise konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakanlığının toplumun bütün kesimlerine hitap ettiğini, dolayısıyla bütün sosyal katılımcı ve çözüm ortaklarıyla beraber çalışmaktan memnun olacaklarını belirten Bakan Ramazanoğlu, sorunların çözümü ve yeni politikaların geliştirilmesinde yapılacak her türkü katkıyı önemsediklerini ifade etti.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in çalışmalarını takdirle izlediğini de belirten Bakan Ramazanoğlu, çözüm odaklı sendikacılığın hem çalışanlara hem de hizmetlere katkı yapacağını kaydetti.

Ziyarette ayrıca, Sağlık-Sen tarafından düzenlenen sosyal politika çalıştayının sonuç raporu ve yapılacak çalışmalar için bir de çalışma toplantısı yapıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.