1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Sağlıkta, memur nakilleri için açıklama
Sağlıkta, memur nakilleri için açıklama

Sağlıkta, memur nakilleri için açıklama

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarında Sağlık Sınıfı Dışında Görev Yapan Personelin Atama ve Yer Değişikliğinin Yapılmasına Yönelik Düzenleme Yapıldı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarında Sağlık Sınıfı Dışında Görev Yapan Personelin Atama ve Yer Değişikliğinin Yapılmasına Yönelik Düzenleme Yapıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarında Görev Yapan Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı Dışı Personelin Atama ve Yer Değişikliği Yönergesi Bakanlık Makamının 24.03.2015 tarihli ve 4205 sayılı Onayı ile uygun görülerek yürürlüğe girdi.

Anılan yönerge ile Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatları bünyesinde avukatlık hizmetleri, genel idari hizmetler, teknik hizmetler, din hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfında kadrolu çalışan personelin atama, yer değiştirme ve özlük işlemleri teşkilat yapısıyla uyumlu hale getirilerek yeniden düzenlendi.

Kurum içinde, personelin iller arası yer değişikliği her yıl haziran- temmuz döneminde hizmet süresi esas alınarak yapılacak. Personelin il içinde yer değişikliği ise döneme ve süreye bağlı kalmaksızınyapılabilecek.

Personelin sağlık, aile birliği, can güvenliği ve öğrenim durumu mazeretleri ile karşılıklı yer değiştirme ve alt bölge nedeniyle atanması, döneme bağlı kalmaksızın yapılabilecek.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu arasındaki personel geçişleri, kadro olması halinde dönem ve kura şartı aranmaksızın bağlı bulunduğu kurumun taşra teşkilatının muvafakati alınarak yapılabilecek.

Diğer kamu ve kuruluşlarında kadrolu olarak görev yapan personel, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarına kura ile atanabilecek.

Memurlar.Net - Özel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.