Seçim anketlerinde çıkan çok ilginç sonuç

Seçim anketlerinde çıkan çok ilginç sonuç

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, "Anketlerde soruyoruz, 'kime oy veriyorsunuz' diye; AK Parti'yi seçenlerin oranı yüzde 50 ama 'Türkiye'yi hangi parti yönetmeli' diye sorduğumuzda yüzde 60 oranında Ak Parti seçiliyo

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, "Anketlerde soruyoruz, 'kime oy veriyorsunuz' diye; AK Parti'yi seçenlerin oranı yüzde 50 ama 'Türkiye'yi hangi parti yönetmeli' diye sorduğumuzda yüzde 60 oranında Ak Parti seçiliyor" dedi.

Antalya, Isparta ve Burdur'u kapsayan AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı Antalya'da Atatürk Kültür Merkezi'nde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ve üç ilden gelen teşkilat üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

"HAZİRAN 2015 TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, Haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlerin önemine vurgu yaptı. Türkiye'nin siyasi tarihinde en önemli seçimin arifesinde olduklarını belirten Şentop, "Seçimlerin kendine göre önemleri var. Haziran 2015 seçimleri Türkiye'nin siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden birisidir. AK Parti'nin muhalifi olan çevrelerde bu seçimleri böyle görüyor" dedi.

"KİRLİ PROPAGANDALAR YAPILDI"

30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'nin tarihinde hiç yapılmadığı kadar kara propaganda yapıldığını belirten Şentop, paralel yapıyı işaret ederek şöyle konuştu:

"30 Mart 2014 tarihinde yerel seçimler yapıldı. Türkiye tarihinde olmadığı kadar kirli propagandalar yapıldı. Bir araya gelmesi mümkün olmayan çevreler bir araya gelerek çalıştılar. AK Parti'yi zayıflatmak için bir araya geldiler. "Paralel cunta" insanlara bir yerde CHP güçlüyse CHP'ye, MHP güçlüyse MHP'ye, HDP güçlüyse ona oy vermeleri için tavsiyede bulundular. Bu durum Türkiye tarihinde görülmüş bir olay değildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye tarihinde yine görülmemiş bir olay oldu. CHP ve MHP bir çatı adayı gösterdi. Bu seçimler Türkiye'nin dönüm noktasıydı" dedi.

"SİYASET ÖNCELERİ BİR SİYASİ OYUNDU"

AK Parti ile birlikte Türkiye'de siyasi anlayışında değiştiğini vurgulayan Şentop, AK Parti'nin girdiği her seçimde oyunu arttırdığını söyledi. Siyasetin Ak Parti'den önce bir oyun olduğunu da belirten Şentop sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti ile birlikte Türkiye'de siyaset değişti. Daha önceleri darbelerle kurulan siyasi yapılar vardı. Siyaset önceleri bir siyasi oyundan ibaretti. İnsanların karşına gelip bizi seçerseniz şunları yapacağız deyip iktidar olunca söylediklerini unutuyorlardı. AK Parti girdiği her seçimi oyunu arttırarak kazandı. Anketlerde soruyoruz kime oy veriyorsunuz diye AK Parti'yi seçenlerin oranı yüzde 50, ama Türkiye'yi hangi parti yönetmeli diye sorduğumuz yüzde 60 oranında Ak Parti seçiliyor. İnsanlar oy verdikleri partinin Türkiye'yi yönetebileceğini düşünmüyor"

"CHP'Lİ VEKİLLER EKMELEDDİN'İ ÖNERMEMİŞ"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayının Erdoğan olduğunu herkesin bildiğini belirten Şentop, "Herkes aslında kimin Cumhurbaşkanı olacağını biliyordu ama biz yinede bir şey atlamayalım diye sorduk görüştük" dedi. CHP ve MHP'nin çatı aday olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu CHP'li vekillerin tavsiye etmediğini savunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, şöyle konuştu:

" CHP'de milletvekilleri ve seçmenleriyle görüşerek bir cumhurbaşkanı aday göstermek istedi. Görüşmeler sonunda ortaya çıkan görüşe uydular mı? Hayır uymadılar. CHP'li milletvekillerine sorduk "Ekmeleddin İhsanoğlu'nu siz tavsiye ettiniz mi?" diye. Hiçbiri tavsiye etmemiş" dedi.

Haber10

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.