SGK İl Müdürlüklerinde Esnek Ve Dönüşümlü Çalışmaya Geçilmelidir

SGK İl Müdürlüklerinde Esnek Ve Dönüşümlü Çalışmaya Geçilmelidir

Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’na resmi yazı göndererek tüm il müdürlüklerinde esnek ve dönüşümlü çalışmaya geçilmesini talep etti. Esnek mesai ve dönüşümlü çalışmaya geçmeyen bazı SGK il müdürlüklerinde çalışan...

Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’na resmi yazı göndererek tüm il müdürlüklerinde esnek ve dönüşümlü çalışmaya geçilmesini talep etti. Esnek mesai ve dönüşümlü çalışmaya geçmeyen bazı SGK il müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerinin mağdur olduğu belirten Büro Memur-Sen bu mağduriyetlerin giderilmesi istedi.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, SGK Başkanlığı’na kamuda uygulanmaya başlanan esnek ve dönüşümlü çalışmanın tüm SGK il müdürlüklerinde uygulanması için resmi yazı gönderdi.

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda SGK çalışanlarının da esnek ve dönüşümlü çalışma hakkı bulunduğunu belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “İlgili genelge doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında dönüşümlü çalışmaya geçilmiş olsa da SGK bağlı il müdürlüklerinde dönüşümlü çalışma uygulanmamaktadır. Pandemi sürecinde canla başla görevini yerine getiren kurum çalışanları büyük risk altıda. Mağduriyetlerin giderilmesi için tüm SGK İl Müdürlüklerinde esnek ve dönüşümlü çalışmaya geçilmelidir.” dedi.

SGK’da görevli ve 10 yaş altında çocuğu bulunan kadın kamu görevlilerinin idari izinli sayılması gerektiğini söyleyen Genel Başkan Yusuf Yazgan “Diğer kamu kurumlarında olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumunda görevli ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın kamu görevlileri de idari izinli sayılmalıdır. Kamu kurumları arasında bu tür eşitliğe aykırı uygulamalardan kaçınılmalıdır.” şeklinde konuştu.

 Büro Memur-Sen olarak tüm kamu görevlilerinin esnek ve dönüşümlü mesaiden eşit şekilde faydalanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Genel Başkan Yazgan, konun takipçisi olacaklarını vurguladı.

101.jpg102.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.