1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sıkıntılı bir süreçten alnımızın akıyla çıktık
Sıkıntılı bir süreçten alnımızın akıyla çıktık

Sıkıntılı bir süreçten alnımızın akıyla çıktık

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, halkın değerleriyle barışık, medeniyet değerlerinden beslenen, temsil ettiği çalışanlar adına mücadele veren bir sendika olduklarını ifade etti

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, halkın değerleriyle barışık, medeniyet değerlerinden beslenen, temsil ettiği çalışanlar adına mücadele veren bir sendika olduklarını ifade ederek, “Gece gündüz, kar kış demeden kamu görevlileri adına verdiğimiz mücadele bizi Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu yapmıştır. Bu durum, omuzlarımıza büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Biz sorumluluklarımızın farkında olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Son dönemlerde elde ettiğimiz kazanımlara yenilerini eklemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Memur-Sen Isparta İl Temsilciliği’nin öğretmenevinde gerçekleştirdiği il divan toplantısında konuşan Latif Selvi, sıkıntılı bir dönemde çetin bir toplu sözleşme süreci yaşadıklarını ve bu süreçten alınlarının akıyla çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bu süreci birçok kazanım elde ederek geride bıraktık. Toplu sözleşmenin geneline ilişkin 213 kazanıma imza atarken, eğitim çalışanlarını huzursuz eden birçok sorunu da çözüme kavuşturduk. Maaş ve ücretlere iki yıllık toplam yüzde 19,2 zam aldık. Angaryaya hayır diyerek, nöbete ücret verilmesi; sınav ücretlerindeki adaletsizliğe son vererek, sınav ücretini yüzde 250 artırmak, 2005’ten sonra göreve başlayan kamu görevlileri için ilave bir derece alınması vb. önemli kazanımlar elde ettik.”

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, nerede bir haksızlık varsa, orada olduklarını, zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almayı prensip edindiklerini vurgulayan Selvi, bu anlayış ve duruşlarından taviz vermeden sendikal yolculuklarına devam edeceklerini kaydetti.

Son günlerde giderek artan terör olaylarına da değinen Selvi, kardeşlik bağlarının zayıflatılmasına müsaade etmeyeceklerini dile getirerek, “Hep birlikte teröre, şer odaklarına karşı ortak mücadelemizi sürdüreceğiz. Gün, hukuken meşruiyeti bulunmayan oluşumları reddetme, değerlerimizi kuşanarak, doğuştan verilen haklarımızı savunma, birlik ve beraberliğimizin harcı kardeşliğimize sahip çıkma, sağduyu ve sükûnetle hareket ederek şiddetten uzak durmayı sağlama günüdür” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.