1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sivas EBS'den İl Müdürüne Karne
Sivas EBS'den İl Müdürüne Karne

Sivas EBS'den İl Müdürüne Karne

Sivas EBS'den İl Müdürüne Karne

A+A-

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE SENDİKADAN KARNE

  1. Proje Üretme: İlimize atanalı 8 ay olmasına rağmen hiçbir proje üretemeyen ve ilimizin hiçbir ilçesine gidip sorunlarını dinlemeyen bir milli eğitim müdürü ile karşı karşıyayız. Geldiği günden bu güne beni gönderecekler korkusu ile yaşayan il müdürü kendini koruma ve kollama psikolojisi içerisinde yaklaşık 8 ay gibi bir süre geçmesine rağmen ilin eğitim-öğretimine katkı sunacak hiçbir proje geliştirememiştir.
  2. Milli Eğitimde İş Barışı: Milli Eğitim Müdürümüz 1994’te Sivas’ta öğretmenlik yaptığı yıllardan tanıdığı bir takım kişilerle aşırı lakayt ilişki kurma yolunu seçmiştir. Daha önceden Necati Erşan Anadolu Öğretmen Lisesinde birlikte çalıştığı bir şahsı şube müdürlüğüne görevlendirmiş ve bütün işleri onun üzerinden yürütmeye başlamıştır. Hiçbir idari tecrübesi olmayan bu şahıs, Hükümetimizin milyon dolarlar harcayıp eğitimde çağ atlatma projesi olarak bilinen “Fatih Projesine” karşıtlığı ile bilinmektedir. Bu şahsın  “Müdür benim sözümden çıkmaz. Ben ne dersem o olur” şeklinde beyanlarda bulunduğuna da birçok kişi şahit olmuştur. Devletimizin âli erklerini hiçe sayarak her işi bu şahıs üzerinden yürütmektedir. Bu da kurumda çalışan diğer müdür yardımcıları ve şube müdürleri arasında ciddi rahatsızlık oluşturmakta, iş düzenini olumsuz etkilemekte ve iş barışını bozmaktadır. Kurumda çalışan idareci ve memurların en ufak bir hatasında hemen soruşturma açma yolunu seçmektedir. Gerekli-gereksiz birçok konuda soruşturmalar devam etmektedir. Soruşturmaları adeta bir yıpratma ve tehdit aracı olarak kullanmaktadır. Bu da çalışanların moral ve motivesini olumsuz etkilemektedir.

Sendika seçimlerine müdahil olan il müdürü halen biten seçim üzerinden kendini koruma hesaplarıyla Sivas’ın yetiştirdiği ve Sivas’a hizmet etmesi gereken insanları birbirlerine düşürmektedir. Burası hiçbir bürokratın babasının çiftliği değildir. Müdürlüğünde il müdürü kaynaklı sıkıntılar yaşanmaktadır. Bakanlığınızın görevlendirdiği üç müdür yardımcısı ile çalışmama konusunda direnç gösteren il müdürü il milli eğitim müdürlüğünde bölünmelere ve gruplaşmalara sebep olmuştur. Ve iş barışı tamamen bozulmuştur.

 

  1. İdareci Atamaları: Görevlendirmesi yapılan bütün müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Müdür ve Müdür Yardımcılığı görevlendirme takviminin bu kadar uzun bir zaman dilimine yayılması eğitim-öğretimi olumsuz etkilemiştir. Adeta birinci dönem heba edilmiştir. Birçok okulda müdür ve müdür yardımcısı olmadığı için sıkıntılar yaşanmıştır. Oluşan bu sıkıntılar yeni görevlendirilen idarecilerimiz tarafından giderileceğine olan inancımız sonsuzdur.

  1. İlçe ve Okul Ziyaretleri:

İl Milli Eğitim Müdürü göreve başladığı 8 ay boyunca hiçbir ilçeyi gitmediği gibi, hiçbir ilkokul ve ortaokulu da ziyarete gitmemiştir.

 

  1. Yurt Dışı Ziyaretleri:  Göreve başlayalı 8 ay olmasına rağmen 16 ilçeden hiçbir ilçeyi ziyaret etmeyen Milli Eğitim Müdürü 2 defa yurtdışı ziyaret gerçekleştirmiştir.

 

  1. STK’larla İlişkiler: Eğitimle ilgili konuları eğitimle alakalı olmayan STK larla değerlendireren Milli Eğitim Müdürümüz, ilimizin en büyük eğitimle alakalı sivil toplum örgütü Eğitim Bir Sen Sivas Şubesinin görüşünü dikkate almamaktadır.

 

  1. Bütçe Yatırım İşleri: Milli Eğitim Müdürümüz ilimizdeki okulların fiziki durumlarını ve ihtiyaçlarını bilmemekle beraber, iki tane okul boşaltılmış ve halen yıkım gerçekleştirilememiştir. Öğrencilerimiz mağdur olmuştur.

 

Eğitim Bir Sen Sivas 1 Nolu Şube olarak bu bilgilere dayanarak aşağıda Milli Eğitim Müdürümüzün bir dönemlik karnesini çıkardık. 

image002-006.jpg

İlhan KARAKOÇ

Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.