1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Soylu'dan meslek lisesi açıklaması
Soylu'dan meslek lisesi açıklaması

Soylu'dan meslek lisesi açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, meslek liselerin yapılacak yeni düzenlemeler hakkında konuştu.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreninde konuştu.

Soylu, ''Eğitim ve iş gücü piyasası arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi maksadıyla meslek liselerinde özel kesimin katkısını bundan sonra daha da artıracağız" dedi.

YENİ DÜZENLEME YOLDA
Hükümet programında konuyla ilgili öngörülen düzenlemeler yer aldığını belirten Soylu, "Kamu özel kesim işbirliğiyle meslek liselerini ve meslek yüksekokularını yeniden yapılandıracak gerekli düzenlemelerle mesleki ve teknik lise mezunlarının istihdamını özendireceğiz.''

Bakan Soylu, dün Cenevre'de olduğunu da hatırlatarak, şunları kaydetti:
''Biz orada memleketimizi ve memleketimizin çalışma hayatını anlatmaya çalışırken, orada ülkemizi tam manasıyla temsil etmeye çalışırken, bu ülkede, bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkenin Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan bir takım insanlar, hem ülkemize iftiralar atıyor hem Almanya parlamentosunun son aldığı kararı onaylıyor, onu güzelliyor ve Türkiye'nin ifade özgürlüğünü, Türkiye'nin hürriyeti, özgürlükleri, kısıtladığını ortaya koymaya çalışıyor ve Türkiye'nin istikametini, hedefini, bütün dünya nezdinde karalamaya çalışıyor.

Bu çok net, elbette bunlar olacak. Eğer bugün Güneydoğu'da bir taraftan hendekler açılıyorsa, bilmenizi istiyorum ki Türkiye'de paralel yapı, Türkiye'nin geleceğine ait bir anlayışı, bu ülkenin birliğini ve beraberliğini fesada düşürebilecek bir anlayış içerisinde hala bir takım fitneler üretmeye çalışıyorsa ve yine ifade etmeye çalışıyorum ki Almanya parlamentosunda alınan karar hala Türkiye'nin yarınına ait bir çelme takarım ihtiyacını ortaya koyuyorsa, ifade etmek isterim ki bu memleket ve millet iradesi ve kararlılığıyla gelecekte doğru, düzgün ve güzel adımlar atmaya çalışıyor ki Türkiye'nin özgürleşmesini, zenginleşmesini ve büyümesini ortadan kaldırabilmek için her türlü tuzağı bir şekilde ortaya koymaya çalışıyorlar. Bu nettir ve açıktır. Bunu elbetteki görüyoruz.''

"HEPİMİZ HEDEFE KİLİTLENMELİYİZ"
Gençlere de seslenen Bakan Soylu, ''Hepimiz yarına ait hedeflerimize kilitlenmeliyiz. Bir taraftan 2023, bir taraftan 2053, bir taraftan 2071 hedeflerimize kilitlenmeliyiz. Eğer biz bugün net çok açık bir şekilde söylüyorsak dün 10 yılını, 1 yılını, 6 ayını göremeyen bir Türkiye'den bugün 25 yılını, 50 yılını ve 100 yılını hesap edebilen, büyük planlar yapabilen bir Türkiye'ye adım atmışsak, bunu sizlerin daha ileriye getirebilme konusunda gayret ortaya koyması en tabi olandır.'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.