Sporda şiddet olaylarına dikkat!

Sporda şiddet olaylarına dikkat!

Sporda şiddet olaylarına dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, "Sahada yaşanan olaylarla tribünlerde yaşanan olaylar arasındaki bağlantı doğrudandır onun için dikkat etmek gerekiyor" diye uyardı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sürdürülen projelerin değerlendirildiği toplantıya katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada herkesin sorumluluk bilinci içinde hareket etmesi gerektiğini hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç,"Sahada yaşanan olaylarla tribünlerde yaşanan olaylar arasındaki bağlantı doğrudandır onun için dikkat etmek gerekiyor" diye konuştu.

Yatırımların yüzde 55’i tamamlandı
Bakan Çağatay Kılıç Samsun’da il genelinde yürütülen 268 milyon değerinde 38 projenin yüzde 55’inin tamamlandığını ve biten kısmın 17,5 milyon TL, devam eden kısmın ise 211 milyon TL olduğunu kaydetti.

Konuşmasının ardından gazetecilerin , Borussia Dortmund-Galatasaray maçında çıkan olayların Türkiye'yi Avrupa'da nasıl etkiyeceğini sorması üzerine Bakan Çağatay Kılıç, Kulüpler Birliği'nin gelecek hafta kendi aralarında bir toplantı yapacağını söyledi.

"Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etsin"

Bakan Çağatay Kılıç, herkesin sorumluluk bilinci içerisinde hareket etmesi gerektiğini dile getirerek, "Gerçekten futbolcu kardeşlerimizin sahadaki birbirlerine karşı olan davranışları, yöneticilerin basın üzerinden birbirlerine karşı olan demeçleri, bu noktada olumlu katkı yapabileceği gibi olumsuz katkı da yapabiliyor. Olumsuzlukla karşılaştığınız zaman bu sefer sahanın içerisine, tribüne, dışarıya her yere yansıyabiliyor" diye konuştu.

Bununla alakalı herkesin dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:
"Şimdi Almanya örneğini dile getirdiniz. Koskoca stadın içerisinde birtakım yasak olan, uygun olmayan hareketler yaşanıyor ve hakem neredeyse tatil ediyordu maçı. Soyunma odasına doğru yöneldi. Sonra konuşuldu ve geri geldi. Kuralların uygulanması konusundaki ve uluslararası anlamda ortaya konmuş kuralların işletilmesi noktasında bunlar olabiliyor."

Bakan Çağatay Kılıç, Almanya'da ortaya konulan bu hareketlerin Türkiye'nin imajını olumsuz etkilediğini belirterek, "Bunu başka türlü söyleyemeyiz. Bununla beraber şunu da dile getirmemiz lazım. Sahada yaşanan olaylarla tribünlerde yaşanan olaylar arasındaki bağlantı doğrudandır onun için dikkat etmek gerekiyor ama futbolcularımızın da teknik kadrolarımızın da yöneticilerimizin de artık ortamı gerecek değil, sporun da ahlakını, sporcu ahlakına uygun olarak barış anlamına gelen birlikte kaynaşmayı getirecek olan yapısına uygun olarak hareket etmeleri gerekir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.