1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SENDİKA HABERLERİ

  4. Şükrü Kolukısa: Bilginin olduğu yerde özgünlük ve karakter vardır
Şükrü Kolukısa: Bilginin olduğu yerde özgünlük ve karakter vardır

Şükrü Kolukısa: Bilginin olduğu yerde özgünlük ve karakter vardır

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sendikal mücadeleyi, çalışanların özlük haklarını iyileştirmenin, özgürlüklerini savunmanın yanında, eğitimi, insanı arifleştirmenin; müfredatı, ülkeyi maarifleştirmenin...

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sendikal mücadeleyi, çalışanların özlük haklarını iyileştirmenin, özgürlüklerini savunmanın yanında, eğitimi, insanı arifleştirmenin; müfredatı, ülkeyi maarifleştirmenin; şehri, sokak sokak medenileştirmenin, dünyayı kardeşleştirmenin bir aracı olarak da gördüklerini ifade ederek, “Bu özveri ve ilkelerle değerlerimiz yörüngesinde verdiğimiz mücadelede hedefimiz, kazanımlarımızla büyümek, akademik birikimle derinleşmek, kültürel faaliyetlerle ülkeyi sarmak; sendikacılığı en, boy ve derinlik olarak gerçek ebatlarına ulaştırmaktır” dedi.


 

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube’nin düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi ödül töreni, Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl millî eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe millî eğitim müdürleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri, kitap okuyan öğrenciler ve ailelerinin katılıyla yapıldı.

Ödül töreninde konuşan Şükrü Kolukısa, kaybedeni olmayan yarışmada başarılı olan öğrencileri kutlayarak, emek veren öğretmenlere teşekkür etti. 

Zihniyeti yabancı kavramlarla istila edilmiş bir ülke işgal edilmiş sayılır

Bilginin, insanı malumat; düşüncenin, marifet; ilmin, hikmet sahibi kıldığını söyleyen Kolukısa, şöyle devam etti: “İlim, hikmet hiç kimsenin doğuştan müktesebatı değildir. Allah onu arzulayana, çalışana, bu uğurda gayrette olana verir. Gençlerimiz sosyal medya labirentlerinde kayboluyor, eğlence sektörünün kural tanımaz iştahının içinde kaybediyor. Zihniyeti yabancı kavramlarla istila edilmiş bir ülke işgal edilmiş sayılır. Bu nedenle, millî yörüngede manevi evrenimize yeniden dönmemiz gerek.”

“Cehaletin olduğu yerde atalet ve taklit; bilginin olduğu yerde özgünlük ve karakter vardır” diyen Kolukısa, “İflah olmaz bir çağda, hastalıkların şifa gibi sunulmaması, ticarette reklamın yerini dürüstlüğün alması, siyasette vaatten çok icraatın teveccüh bulması, sanatta sipariş ürünlerin yerini özgün üretimlerin alması, ahlakta oportünistlikten çok ilkelerin yer tutması, lider müsveddeleriyle halkların modifiye edilmemesi, yalancı baharlarla devlet sistemlerinin reforme edilmemesi, sosyal laboratuvarlarda üretilmiş taşeron örgütlerle devletlerin sınırlarının refüje edilememesi için aydınlık bir şuura, kültürel devamlılığa ihtiyacımız var. Bunun için eğitim, maarif davamız; ahlaki güzelleşme gerçek hedefimiz; medeni değerlerimiz de ufkumuz olmalıdır” ifadelerini kullandı. 

Sorun çözüyor, kazanımlarımıza sahip çıkıyor, sesimizi çoğaltarak ilerliyoruz

Sendikal mücadeleyi, çalışanların özlük haklarını iyileştirmenin, özgürlüklerini savunmanın yanında, eğitimi, insanı arifleştirmenin; müfredatı, ülkeyi maarifleştirmenin; şehri, sokak sokak medenileştirmenin, dünyayı kardeşleştirmenin bir aracı olarak da gördüklerini dile getiren Kolukısa, şunları söyledi: “Bu özveri ve ilkelerle değerlerimiz yörüngesinde verdiğimiz mücadelede hedefimiz, kazanımlarımızla büyümek, akademik birikimle derinleşmek, kültürel faaliyetlerle ülkeyi sarmak; sendikacılığı en, boy ve derinlik olarak gerçek ebatlarına ulaştırmaktır. Gerçeklerin üstüne gerilen perdelerde oynatılan gölge oyunlarını ayıklayarak yol alıyor, problem çözüyor, kazanımlarımıza sahip çıkıyor, kardeşliğin türküsünü en yüksek tonda söyleyerek, koromuzu büyüterek, sesimizi çoğaltarak ilerliyoruz. Tüm Türkiye bizim samimiyet iksirimizin, aidiyet bilincimizin omuzlarında yürümeye ve yükselmeye devam edecektir.” 

Tefçi: Projeye katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum

Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Kazım Tefçi, projenin, 420 öğrenci, 40 danışman öğretmen ve jüri üyelerinin katılımıyla üç farklı kitabın okutulmasıyla tamamladığını belirterek, “Öğrencilerin kitaba kucak açtığı bu projeyi, ödül töreniyle bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projeye katkıda bulunan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
Milletvekili Şahin Tin ve Merkezefendi Belediye Bakanı Muhammet Subaşıoğlu’nun birer selamlama konuşması yaptıkları programda, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışmaya annesinin ona kitapları okumasıyla katılan, hayata annesinin gözleriyle bakan ve Mehmet Akif İnan Özel Ödülü’ne layık görülen Görme Engelli Öğrenci Fadime Sema Gündoğdu’ya ödülü takdim edilirken duygulu anlar yaşandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.