1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Süresi dolan okul müdürleri aynı okulda devam edebilir mi?
Süresi dolan okul müdürleri aynı okulda devam edebilir mi?

Süresi dolan okul müdürleri aynı okulda devam edebilir mi?

Daha önce okul müdürlüğü yapmış olanların hakları saklı mı?Süresi dolan okul müdürleri ve eskiden müdürlük yapmış olanlar, sözlü sınava tabi olmadan yeniden okul müdürlüğüne atanabilir mi?

A+A-

SORU: 1- Daha önce okul müdürlüğü yaptım. Yeniden herhangi bir prosedüre tabi olmaksızın okul müdürlüğüne atanabilir miyim? Daha önceki okul müdürlüğü görev süremin 1 veya 4 yıl olması fark eder mi?
Cevap: Okul müdürlüğü öğretmenliğin yanında ikinci görev olarak tanımlanmış olup kazanılmış hak kapsamında değildir. Müdürlük için yeniden görevlendirilmeye ilişkin bir düzenleme yoktur. 
Daha önce yaptığınız müdürlük görevi müdür olarak görevlendirilmek için 6. maddede gerekli şartı sağlamanız anlamına gelir. Ayrıca sözlü sınava çağrılırken boş kadronun 3 katı hesabında yöneticilik süreleri de puan olarak size gelecektir. Tekrar Müdürlüğe dönmek için Mayıs 2016 ayında başlayacak sözlü sınav sürecine dahil olmanız gerekir.

SORU 2- Daha önce okul müdürü iken ayrılıp başka bir kamu kurumuna geçtim. Yeniden MEB'e dönmek istediğimde okul müdürlüğüne, yönetmelikteki sözlü sınav sürecine tabi olmaksızın atanabilir miyim?


Cevap: Hayır. Tek yol sözlü sınava bağlı olarak görevlendirilmek. Ayrıca proje okulları ile direkt bakanlığa bağlı kurumlara bakan onayı ile görevlendirme yapılabilir.

SORU 3- Yönetmeliğin 6. Maddesinde yer alan şartlar müdürlüğü atanma şartları mı yoksa müdürlük sözlü sınavına başvurabilme şartları mı?
Cevap: Müdürlüğe atanmak artık yok. Görevlendirme var. 6. Madde kimlerin okul müdürlüğüne doğal olarak sözlü sınava başvurabileceğini düzenliyor.

 
Memurlar.Net - Özel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.