1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Taahhüt imzalayan öğretmenlerin yer değiştirmesi
Taahhüt imzalayan öğretmenlerin yer değiştirmesi

Taahhüt imzalayan öğretmenlerin yer değiştirmesi

Taahhüt imzalayan öğretmenlerin yer değiştirmesi - Öğretmen Atama Dairesi Başkanlığı

A+A-

İşte Bakanlık e- maili;

2013 yılında yapılan ilk atamalarda 1., 2. ve 3. hizmet alanlarına atanan ve halen bu eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlerden Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 43 üncü maddesi kapsamında zorunlu çalışmaya tabi olanların elektronik başvuru formunda "........ adaylık süresi dahil 4 yıl çalıştıktan sonra yer değiştirme isteğinde bulunacağımı kabul ederim." şeklinde beyanda bulunanlar istemeleri halinde 1(Bir) yıl daha bulundukları eğitim kurumunda kalabileceklerdir.

Ayrıca, yukarıdaki durumda olan öğretmenler için İKBS Atama Modülünde zorunlu hizmet durumunun "Ertelendi (Atandığı kurumda 4 yıl çalışacağına dair sözleşmesi bulunan)" olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

Öğretmen Atama Dairesi Başkanlığı

Bu durumdaki öğretmenlerimiz isterler ise il içinde zorunluya yer değiştirebilirler yada il dışında zorunlu bir yere yer değiştirebilirler. Bu yer değiştirmeleri kendi istekleri dahilinde gerçekleştirilecektir. İstedikleri iyi bir yer yoksa bir yıl sonra yine aynı seçenekleri deneyebilirler en sonunda ise resen atanacaklardır.

Ahmet Kandemir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.