Talip Geylan,"Hala Kamuda Ayrımcılığa Devam Eden Kripto Fetöcüdür.”

Talip Geylan,"Hala Kamuda Ayrımcılığa Devam Eden Kripto Fetöcüdür.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bengütürk’te yayınlanan Söz Hakkı programında yaptığı açıklamada, “Mülakat melanetinin girmediği alan yok” dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bengütürk’te yayınlanan Söz Hakkı programında yaptığı açıklamada, “Mülakat melanetinin girmediği alan yok” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki yöneticilerin atanmasına yönelik mülakat sürecinin yarın sona erecek olmasına dikkat çeken Geylan,  herhangi bir erteleme olmazsa sonuçların 7 Mayıs tarihinde ilan edileceğini kaydetti.

Yönetici mülakatlarında geçtiğimiz yıllarda çok büyük gayri ahlaki tutumlarla karşılaştıklarını söyleyen Geylan, “2016 yılında İstanbul’da milli eğitim müdürlüğünün kurduğu 9 ayrı komisyonun 100 tam puan verdiği 86 kişiden 81’i bir sendikanın üyesi idi. 90 ve üzeri puan alan 214 kişinin de 199’u yine bir sendikanın üyesi idi. Bu şu anlama gelmektedir: Ya İstanbul’daki en yetenekli, en donanımlı, birikimli yönetici adaylarının tamamı bir sendikada toplanmış ya da bu komisyonlarda çekirdek çitler gibi kul hakkı yenilmiş. Kul hakkı yiyen komisyon üyelerini vicdanları ile baş başa bırakıyorum” dedi.

Bu yıl yönetici atama mülakatları başlamadan önce Türk Eğitim-Sen’in konuyu sürekli gündemde tutmaya çalıştığını ifade eden Geylan, “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından, ülkemizin 15 Temmuz tecrübesi oldu. O günden bu yana milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemi yaşıyoruz. Biz Türk Eğitim-Sen olarak sürekli ikazda bulunuyor,  ülkemizin 15 Temmuz tecrübesinin iyi anlaşılması ve tüm toplum kesimleriyle beraber devletimizin yanında saf tutulması gerektiğini vurguluyoruz. Bakınız; 7 Mayıs tarihinde yönetici atama sonuçları ilan edildiğinde, geçtiğimiz yıllarda yaşanan gayri ahlaki düzenin hala devam ettiğini görürsek, bunun anlamının farklı olacağını düşünürüz. Hala eski pis düzeni devam ettirenlerin amacının, devletimizin yanında saf oluşturmuş olan milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote etmek isteyen kripto Fetöcüler olduğunu ilan edecek ve ‘MEB içerisindeki kripto Fetöcüleri temizleyin’ diyeceğiz. Aynı kirli tabloya izin vermek; kamuda benden olan-olmayan, bana biat eden-etmeyen şeklinde tasnife devam etmek demek bu ülkenin milli birliğine ihanet etmektir. Bunu yapan da kripto Fetöcüdür. Bu konuda tedbir alması gereken ise Hükümettir.”...:: GENAL BAŞKANIN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ ::...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.