Taşeronda kapsam dışı kalanlar için yeni süreç başladı!

Taşeronda kapsam dışı kalanlar için yeni süreç başladı!

Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Taşeron düzenlemesinde kapsam dışı kalanlar için de yeni bir süreç başladı"

Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Taşeron düzenlemesinde kapsam dışı kalanlar için de yeni bir süreç başladı"

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşeron düzenlemesinde 2 Nisan sonrası yeni bir sürecin başladığını belirterek, "Bu düzenlemede kapsam dışında kalan arkadaşlarımızın da kapsama alınması konusunda ciddi mücadelemiz var" dedi. Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulu’na katıldı.

CİDDİ MÜCADELEMİZ VAR

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşeron düzenlemesinde 2 Nisan sonrası yeni bir sürecin başladığını belirterek, "Bu düzenlemede kapsam dışında kalan arkadaşlarımızın da kapsama alınması konusunda ciddi mücadelemiz var" dedi

Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulu’na katıldı. Toplantı öncesinde gündemi değerlendiren Arslan, taşeron düzenlemesine Hak-İş’in katkılar sağladığını ifade ederek 2 Nisan’da taşeron işçilerin kamuya geçtiğini hatırlattı ve bu durumdan memnun olduklarını söyledi.

KAPSAM DIŞI KALANLARA YENİ SÜREÇ BAŞLADI

2 Nisan sonrası yeni bir sürecin başladığını ve bunun da yeni bir mücadele alanı olduğunu kaydeden Arslan, "Bu düzenlemede kapsam dışında kalan KİT’lerde, araç kiralamada, hastanedeki yönetim sistemlerinde, sosyal tesislerde, yemekhanelerde çalışan ve bütünüyle kapsam dışı kalan arkadaşlarımızın bu kapsama alınması konusunda ciddi bir mücadelemiz var" dedi. Taşeron işçilerin kamuya geçişi için çıkarılan KHK’nın kelime kelime tefsirini yapan tek kuruluşun Hak-İş olduğunu kaydeden Arslan, sorunların nasıl çözüleceğini bildiklerini ve hazırlıklarının tam olduğunu dile getirdi. Kararnamenin ayrıntılarını tüm Türkiye’ye anlatacaklarını söyleyen Mahmut Arslan, "Taşeron konusu gündemimizin birinci maddesidir. Kapsam dışı kalanlar için de yeni bir süreç başladı.Kapsama girmeyen arkadaşlarımız için de yine kadrolu işçi olması hususunda mücadelemizi daha da ayrıntılı raporlarla sürdürmeye devam edeceğiz. Bunu yaparken yine aynı istikamette aynı üslupla bütün platformlarda muhataplarımızı yönlendirerek taleplerimizi seslendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Arslan, taşeron konusunda kritik sürecin 2019 seçimleri olduğunu ifade etti ve 2019 seçimlerinin sorunların çözümü için anahtar olacağını dile getirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum