1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Taşınır kayıt yetkilisi ne kadar ek ücret alır?
Taşınır kayıt yetkilisi ne kadar ek ücret alır?

Taşınır kayıt yetkilisi ne kadar ek ücret alır?

Taşınır kayıt kontrol yetkilisi olarak görevlendirilen bir memur, ek olarak ne kadar alır?

A+A-

SORU: Ben bir ... bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaktayım, bana görevime ilaveten taşınır kayıt kontrol yetkilisi görevleri verildi. Göreve ilaveten yazıyla atandım ve 2 yıldır hem yazı işleri hem de taşınır kayıt kontrol yetkilisi olarak görev yapıyorum

Ek bir ücret almam gerekiyor mu ? Gerekiyor sa ne kadar ?

CEVAP:

14 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşmenin "Mali sorumluluk zammı" başlıklı 11 inci maddesinde şu hüküm yer almaktadır:

"(1) 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (I) sayılı İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı Cetvelinin "(A) Genel İdare Hizmetleri Bölümü"nün 37 nci sırasında öngörülen mali sorumluluk zammı puanı, kadro veya görevleri itibarıyla mali sorumluluk zammından yararlanamayan veya daha düşük puan üzerinden söz konusu zamdan yararlananlardan taşınır kayıt kontrol yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen Devlet memurları için de uygulanır. Anılan sırada yer alan puandan daha düşük mali sorumluluk zammı öngörülen kadro ve görevlerde bulunup, aynı zamanda taşınır kayıt kontrol yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen Devlet memurlarına kadro veya görevleri itibarıyla öngörülen mali sorumluluk zammı ayrıca ödenmez."

Buna göre, Bilgisayar İşletmeni unvanı için belirlenen yan ödeme puanın yanında 575 puan mali sorumluluk zammı almanız gerekiyor. Bu tutar da, maaş bordronuzda yan ödeme kalemine ilave edilmektedir. 575 x 0,026347: 15,15 TL taşınır kayıt kontrol yetkilisi olmanızda dolayı almaktasınız.Tabi bu brüt tutar olmakta olup bu tutardan gelir vergisi ve damga vergisi kesilmektedir. Aynı düzenleme 2016 ve 2017 yılını kapsayan toplu sözleşmeye de konmuştur.

Memurlar.Net - Özel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.