Tekin: 'Yemediğimiz Küfür Kalmadı'

Tekin: 'Yemediğimiz Küfür Kalmadı'

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenen " Eğitim Kongresi", Antalya'nın Serik ilçesinde bir otelde devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenen " Eğitim Kongresi", Antalya'nın Serik ilçesinde bir otelde devam ediyor.

"YEDİĞİM KÜFRÜN HADDİ HESABI YOKTU"
Alınan radikal kararlara andımızın kaldırılmasını örnek gösteren Tekin, Andımızın kaldırılmasıyla ilgili bir gazete yazdığı yazıya ilişkin bir çok kesimden ağır eleştiri ve küfür yediğini söyledi. Tekin, andımızın kaldırılmasındaki teme amacın herkesin rahat ve refah bir eğitim alması amacının olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Bu kararlardan mesela birisi andımızın kaldırılmasıydı. Andımızın kaldırılmasıyla ilgili tartışmaları hatırlayınız. MilliEğitim Müsteşarı olarak bir gazetede yazı yazmıştım yediğim küfrün haddi hesabı yoktu. Eğer Türkiye'de yaşamak istiyorsak insanlara zorla dikte edilen şeylerden ziyade daha rahat edilecek şeyler hazırlanmalıdır. Bu metnin kaldırılması bizi vatana ihanet noktasına kadar götürdü. Yapılan işi anlama kapasitesine sahip olduğunu düşündüğümüz siyasiler dahi bizi ağır bir şekilde eleştirdi. Artık dünya da yeni bir devlet anlayışı çıktı ve biz de buna ayak uydurmak zorundayız. Modern ulus devlete ayak uydurmak için yaptığımız her şeyi yeniden tartışıp belirlemeliyiz."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.