1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Terör akrep gibidir onu taşıyanı sokar
Terör akrep gibidir onu taşıyanı sokar

Terör akrep gibidir onu taşıyanı sokar

Terör örgütleri akrep gibidir' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokarlar. Çünkü onların karakterleri budur

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurtdışı gezilerinin ilk ayağını oluşturan Fransa'da, Strazburg kentindeki "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" etkinliğine katıldı. Avrupa'nın çeşitli kentlerinden gelen on binlerce gurbetçinin doldurduğu salona seslenen Erdoğan, şu mesjları verdi: 

TERÖRE KARŞI DA MÜCADELE: Bu defa geçmiş dönemlerden farklı olarak sadece teröristle değil teröre karşı da mücadele ediyoruz. Terörü ortadan kaldırdığımız zaman terörist sorununu da kendiliğinden çözmüş olacağız. Yine altını çizerek söylüyorum. Biz terörle mücadele ediyoruz, bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil. İyi bilinmesi lazım. Bizim sorunumuz benim Kürt kardeşlerimizle değil, bizim sorunumuz terörledir, teröristledir. Terör örgütü de sırtını ona yaslayan parti de kesinlikle Kürt temsilcisi değildir. 

TEHLİKE KARDEŞLİK HUKUKUNUN ZARAR GÖRMESİ: Asıl büyük tehlike, terör örgütünün eylemleri değildir. Onların üstesinden geliyoruz, gelmeye de devam ediyoruz, edeceğiz de. Milletimizin huzurunu, birliğini tesis edinceye kadar devam. Asıl tehlike, milletimizin birliğinin, beraberliğinin, bin yıllık kardeşlik hukukumuzun zarar görmesidir. 

ÜLKEYİ ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA TESLİM ETMEYİZ: Vatanımızın üzerinde kimse bir operasyona giremez. Girdiği zaman, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bulur, tüm güvenlik güçleriyle bulur, milletimizle bulur. Nasıl şu anda buluyorsa, öyle bulur. Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç, beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz. Birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kast eden herkes bizim can düşmanımızdır. Birliğimizi muhafaza edemezsek, geleceğimizi karartırız. Bayrağımızın onuruna halel getirirsek, şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın bütünlüğünden taviz verirsek, Anadolu'da, Trakya'da barınamayız. Devletimizi kaybedersek diğer her şeyimizi de kaybederiz. Biz millet olarak Anadolu'da çok şeyleri yaşadık biliyoruz. 

OYNANAN OYUNLARI BİTİREMEDİK: Kurtuluş savaşımızı verdik, cumhuriyetimizi kurduk. Bu uğurda her türlü fedakarlığı yaptık. Ama üzerimizde oynanan oyunları maalesef bitiremedik. Biz, vazgeçtiklerimizin üzüntüsünü hep içimize attık ama sahip olduklarımızdan kalanlara gözlerini dikenler emellerinden hiç vazgeçmediler. Bizim kimsenin toprağında, malında, mülkünde, zenginliğinde gözümüz yok. Kimsenin de bizim üzerimizde hesap yapmasına tahammülümüz yok. 

AKREP GİBİLER: Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokarlar. Çünkü karakterleri budur. Gelin bu insanlık düşmanı örgüte karşı hep birlikte mücadele edelim. Teröre karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim. İnanın bana o zaman sadece çok daha güvenli bir Türkiye'ye değil aynı zamanda çok daha güvenli bir Avrupa'ya, çok daha güvenli bir dünyaya kavuşacağız. 

1 KASIM GÖREVLERİ: Türkiye'nin istikrar ve güven ortamına ihtiyacının olduğu bir dönemde yapılacak olan 1 Kasım seçimlerinde, ülkemizdeki vatandaşlarımızla birlikte sizlere çok önemli görevler düşüyor. Terörü sandıkta siz bitireceksiniz.

MÜLTECİ KOMİSYONLARI NE İŞE YARAR?: Ey Avrupa, acaba İnsan Hakları Beyannamesi'nde bunlarla ilgili hiçbir şey yok mu ya? İnsan Hakları Beyannamesi'ni hiç okumadınız mı ya? Acaba mültecilerle ilgili bu komisyonları filan Birleşmiş Milletler'de niye kurdunuz? Bunlar ne işe yarar? 

AK GÜVERCİN UÇURDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de ise otelin önünde bekleyen gurbetçilere seslendi. Eşi Emine Erdoğan'la birlikte barışın sembolü güvercin uçuran Erdoğan, "Ak güvercinlerle hak ve özgürlükler noktasında verdiğimiz mücadeleler güçlenerek devam ediyor" dedi.

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.