1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Teröre karşı sivil inisiyatif
Teröre karşı sivil inisiyatif

Teröre karşı sivil inisiyatif

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, terörün ve teröristlerin, çocukların geleceğini karartmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Yalçın, asla oyuna gelmeyeceklerini, ülkenin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacaklarını söyledi.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, terörün ve teröristlerin, çocukların geleceğini karartmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Yalçın, asla oyuna gelmeyeceklerini, ülkenin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacaklarını söyledi. Yalçın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve AB-Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı “Teröre karşı sivil inisiyatif” programında konuştu. 

Geleceğimizin karartılmasına izin vermeyiz

 

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Yalçın, “Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor, dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Terör ve teröristler herkesin kendi işine huzur içinde odaklanmasını engelliyor ve geleceğimizi karartıyor” dedi.

Terörün ve teröristlerin çocukların geleceğini karartmasına izin vermeyeceklerini belirten Yalçın, asla oyuna gelmeyeceklerini, ülkenin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacaklarını kaydederek, “Bugün bu amaçla buradayız” ifadesini kullandı.


 

Terör olaylarına karşı tavrımız ortaktır

 

“Milletimizin acısı, yası ve teröre karşı tavrı ortaktır” diyen Yalçın, “Bu ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağlayan sağduyulu sivil toplum örgütleri olarak, teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergilemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin, milletimizin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için, dün olduğu gibi, bugün de, yarın da sorumluluk almaya hazırız” şeklinde konuştu.

 


 

Buradaki mevcudiyetiniz bizlere birer mesajdır

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, silahlı gruplar Türkiye’yi terk edinceye kadar ve DAEŞ terörü Türkiye’ye tehdit olmaktan çıkıncaya kadar operasyonların süreceğini dile getirerek, “Kimse ham hayal görmesin” dedi.

 

AB-Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi sivil toplum kuruluşlarının burada bir araya gelerek ortak bir sivil bildiriye imza atmasına büyük önem verdiğini söyleyen Davutoğlu, “Sizin buradaki mevcudiyetiniz bize de mesajdır; devlet adamlarına, siyasi parti liderlerine. ‘Biz nasıl 8 büyük sivil toplum kuruluşu bir araya geldik ve teröre karşı ortak bir deklarasyonda birleştik. Siz de birleşin’ diyorsunuz. Bu haklı talebiniz de Başbakan ve ülkenin en büyük siyasi partisinin genel başkanı olarak söylüyorum, başımızın üzerindedir” diye konuştu.


 

Görevimiz huzuru ikame etmektir

 

“Türkiye’de her şey meşruiyet çizgisi içinde ve milli iradenin bize söylediği yolda ilerlerken, birden demokrasimize, güvenliğimize ve Türkiye’nin geleceğine darbe vurmak isteyen şer odaklarının eş zamanlı olarak harekete geçtiğini gördüklerini” belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

 

“Şimdi bazıları sanki bütün bu yaşananların arka planını bilmiyormuş gibi hükümetimizi bir erken seçim için bu operasyonları yapmakla suçluyorlar. Bu hepimize yapılan bir suikasttır, bu saldırılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve bütün 78 milyona yapılan saldırılarıdır.”

  

Huzur ve demokrasi operasyonu  

 

Demokrasiyi, kamu düzenini, uluslararası itibarı ve ekonomik kalkınmayı korumak için bu üç ayaklı terör odaklarına karşı eş zamanlı terör operasyonları başlattıklarını dile getiren Davutoğlu, bu operasyonun adına ‘Huzur ve demokrasi operasyonu’ dediklerini, görevlerinin huzuru ikame etmek olduğunu ifade etti. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.