Toç Bir-Sen Ailesi Yine Günay Kaya Dedi

Toç Bir-Sen Ailesi Yine Günay Kaya Dedi

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Toç Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçti. Büyük ve güçlü Toç Bir-Sen ailesi 4. kez Genel Başkan Günay Kaya ile istikrara ve yola devam dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Toç Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçti. Büyük ve güçlü Toç Bir-Sen ailesi 4. kez Genel Başkan Günay Kaya ile istikrara ve yola devam dedi.

 

Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen Toç Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda coşkulu kalabalığa seslenen Memur-Sen Genel Başkanvekili ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak ilkeli, onurlu ve soylu sendikal mücadelelerinde destan yazdıklarını belirtti. Kaya, Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle, üyeleri, tüm kamu çalışanları, millet, insanlık, tarih ve dünya mazlumları için ter akıttıklarını söyleyerek; “Bu ter, anlamlı, değerli ve çok ahlaklı bir terdir” dedi.

 

“KENDİ KÜLLERİMİZDEN YÜKSELMEMİZ LAZIM”

Kaya, Suriye’de, Arakan’da, Irak’ta, Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Mısır’da ve dünyanın diğer mazlum coğrafyalarında kadın-erkek, çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden insanlık katledilirken susan Batı’nın, Paris’te yaşanan terör olayı karşısında sergilediği tutumun manidar olduğunu belirtti. Kaya 12 insan için Batı Dünyası’nın ayağa kalkması anlamlıdır; ama iki milyon Iraklı’nın katledilmesini canlı yayınlardan izlemek manidar değil midir? Her Ramazan ayında misket bombalarının, varil bombalarının altında 5 yaşındaki çocukların, beşikteki, kundaktaki yavruların katledilmesini acaba insaniyetin, vicdaniyetin, Batı hümanizminin neresine koyacağız” dedi.

 

19ocaktocbirsen2

 

Yaşanan vahşet karşısında susan Batı’nın vicdanı olmadığını ve timsah gözyaşı döktüğünü kaydeden Kaya şöyle konuştu: “Arakan’da binlerce insan katlediliyor, Batı’nın kılı kıpırdamıyor. Suriye’de, Mısır’da keskin nişancılarla Esmalarımız katledildi; ama Batı’nın vicdanı, insani duyguları harekete geçmedi. Biz bunları bugün değil; 500 yıl önceden tanıyoruz. Biz bunları 1000’li yıllardaki Haçlı Seferleri’nden tanıyoruz. Biz bunları insanlık tarihinden tanıyoruz. Aynı manzaraları değişik asırlarda aynı vahşetle sahnelemelerini, bir medeniyetin müntesipleri olarak, bir uygarlığın insanları olarak izliyoruz.

 

Bunların hümanizmi aldatmacadır. Bunların vicdanı yoktur. Bunların vicdanı çakal vicdanıdır. Bunlar asla gözyaşı dökmez. Bunlar timsah gözyaşı dökerler.  Onun için biz Batı’dan medet bekleyemeyiz, bizim kendi köklerimiz üzerinden, kendi medeniyetimiz üzerinden, kendi sinerjimiz üzerinden, kendi küllerimiz üzerinden yeniden yükselmemiz lazım. Toç Bir-Sen’in, Memur-Sen’in mücadelesini, kavgasını da milletimizin yeniden varoluş kavgası ve mücadelesi olarak okumanızı istirham ediyorum.”

 

"SORUNLARI ÇÖZEBİLMEK İÇİN FONKSİYONEL SENDİKACILIK İNŞA EDİLMELİ"

Kaya dünyanın geliştiğini ve yenilendiğini, Türkiye'de de bir gelişme ve yenileşme atağı yapıldığını belirterek, çalışmaların yeniden büyük Türkiye'nin inşasına konulan taşlar ve harçlar olduğunu söyledi. Memur-Sen ile Toç-Bir-Sen'in Türkiye'de yaşanan bilinç ve uyanışın öncüsü olduğunu ifade eden Kaya, sorunları teşhis etmenin yetmediğini, çözebilmek için fonksiyonel sendikacılığı inşa etmek gerektiğini söyledi.

 

Kaya, Yeni Türkiye'nin güçlü projelerini desteklerini ifade ederek; “Dünya gelişiyor, değişiyor ve yeni kurallarıyla hakim oluyor yaşama. Ülkemizde de bir değişim var, bir yenileşme var, bir gelişme var. Büyük bir kesim bu değişimi, bu gelişimi destekliyor. Ama bir kısım halen bu değişimin ve gelişimin karşısındadır. İşte biz Toç Bir-Sen ve Memur-Sen olarak böyle bir sorumluluğun altındayız. Her bir kardeşimin akıttığı ter Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasının temellerine koyulan taşlardır, harçlardır” dedi.

 

“ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK”

Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak daima, çalışanların maddi ve manevi hukukuna titrediklerini kaydeden Genel Başkan Günay Kaya; “Çalışan ve yöneten arasındaki ilişkileri en iyi organize eden STK’lardır, sendikalardır. Biz Toç Bir-Sen olarak bu noktaya çok ama çok ehemmiyet gösterdik. Diplomatik nezaketten asla taviz vermedik. Bir şube müdürünün odasına dahi nezaketsizlik yapıp önümüzü iliklemeden külhanbeyi vari girmedik. Nezaket, terbiyemiz, medeniyetimiz neyi gerektiriyorsa öyle yaptık. Ama kardeşlerim bu bizim uysal koyun olduğumuz anlamına gelmiyor. Bizim yöneticilerimize saygımız var; fakat bizde onlardan nezaket bekleriz. Biz bugüne kadar bütün çalışanlarımızın, bütün üyelerimizin bütün maddi ve manevi hukukuna titredik. Çünkü, binlerce insanımız, üyemiz onurunu, şerefini, haysiyetini Toç Bir-Sen’e emanet etti. Ve biz bu emaneti her zaman, başımız üzerinde tuttuk. Bizim daima alnımız ak, başımız dik” dedi.

 

“GENEL KURULUMUZ GÜÇLÜ BİR MİLAT OLACAK”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Kaya birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında; “Biz saygın Toç Bir-Sen ailesinin mensupları; kararlılığımızla, inancımızla yüreğimizdeki mücadele aşkıyla, şevkiyle buraya geldik, buradan ötelere de inşallah hep birlikte gideceğiz. Her kongremiz yeni bir coşkuya, yeni bir sinerjiye, yeni bir atılıma, yeni güçlere kapı aralamıştır. İnanıyorum ki 5. Olağan Genel Kurulu’muz da Toç Bir-Sen’imizin yarınları için güçlü bir milat olacak ve bu destana hep birlikte not düşmüş olacağız.

 

Toç Bir-Sen kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar olan 14 yıl gibi kısa bir zamana çok büyük başarılar sığdırdı. Güçlü, azimli, kararlı ve vefalı teşkilat mensuplarıyla 81 ilin tamamında yetkiye koştu. Bu büyük Toç Bir-Sen destanını yazan siz değerli kardeşlerime, Kadın Kolları ve Engelli Çalışanlar Komisyonlarımıza, İş Yeri Temsilcilerimize, Şube ve İl Başkanları ile Yönetim Kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaya sözlerini; “5. Olağan Genel Kurulu’muzu katılımlarıyla taçlandıran delegasyonumuza, bürokratlarımıza, misafirlerimize Toç Bir-Sen ailesi adına en derin sevgilerimi saygılarımı sunuyorum 5. Olağan Genel Kurulu’muzun Toç Bir-Sen’imize, Memur-Sen’imize, kamu çalışanlarımıza, aziz milletimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yeni kapılara, yeni hedeflere, yeni stratejilere vesile olmasını diliyorum” diyerek noktaladı.

 

19ocaktocbirsen1

 

"DESTANSI SENDİKAL MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Seçim sonucunun açıklanmasının hemen ardından bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Kaya, kongrede kazananın birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve demokrasi olduğunun altını çizdi. Kaya konuşmasında şunları söyledi: “Toç Bir-Sen teşkilatları bir destan daha yazdılar. Bu kongre inanıyorum ki Toç Bir-Sen’imizin yeni kazanımlara imza atmasına, daha da güçlenmesine yeni bir milat olacak. Teşkilatlarımız zaten birdi, beraberdi, kardeşti; ama kongremiz bu birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesine vesile olacak. Biz Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri olarak aldığımız sorumluluğun bilinciyle 38 bin üyeli Toç Bir-Sen’imizi güçlendirmek, büyütmek için gecemizi gündüzümüze katacak, her platformda destansı sendikal mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Yeniden Büyük Türkiye yolunda tarihi bir sorumluluk aldık, aziz Milletimiz, ülkemiz, kamu çalışanlarımız ve dünya mazlumları için bu tarihi sorumluluğu almaya da devam edeceğiz. 81 ilden binlerce yol kat ederek kongre coşkumuza coşku katan, heyecanımızı ve mutluluğumuzu paylaşan tüm delegasyona Genel Merkez Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum. Daha güzel günlere hep birlikte yürüyeceğiz, daha büyük hamleleri hep birlikte yapacağız. Hepinizin yüreğine sağlık.”

 

Gerçekleştirilen seçim sonrasında Günay Kaya başkanlığındaki Toç Bir-Sen Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Sabri Kızılkaya (Genel Başkan Vekili), Genel Başkan Yardımcıları Nail Süngü (Mali İşler), Hüseyin Öztürk (Teşkilat), Fatih Doğan (Mevzuat ve Toplu Sözleşme), Şahin Değirmen (Eğitim ve Sosyal İşler), İbrahim Ethem Gürsoy (Basın ve İletişim)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.