1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tonbul: Başarı, İyi Örgütlenmekten Geçiyor
Tonbul: Başarı, İyi Örgütlenmekten Geçiyor

Tonbul: Başarı, İyi Örgütlenmekten Geçiyor

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Toplu sözleşme masasında taleplerimizi gerçekleştirmek için daha güçlü olmalıyız. Başarı, iyi örgütlenmekten geçiyor” dedi.

A+A-

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Trabzon’daki hizmet koluna bağlı, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü, MTA Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. İletim Tesis  ve  İşletme Grup Müdürlüğünde çalışan üyeleri ziyaret etti.

 

Tonbul, beraberindeki heyetle birlikte DSİ 22. Bölge Müdürlüğüne atanan Mahmut Berber ve MTA Bölge Müdürlüğüne vekaleten atanan Ahmet Saraloğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Daha sonra TEİAŞ, 14. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Hasret Demirkaya’yı makamında ziyaret ederek, kurum çalışanlarının sorunlarını Grup Müdürü Demirkaya’ya, iletti.

 

Kurum yöneticilerine yapılan ziyaretin ardından Karadeniz Şube üyeleriyle bir araya gelen Tonbul, 15 Mayıs hedefleri ve Toplu Sözleşme görüşmeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

“TALEPLERİMİZ OLUŞMAYA BAŞLADI”

Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen'in genelde ve özelde bir çok talebinin olduğunu dile getiren Tonbul, “2015 Ağustos'unda 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başlayacak. Kamu görevlilerinin genelini ve hizmet kolumuzdaki çalışanları ilgilendiren taleplerimiz oluşmaya başladı. 4/C'li sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini, 2005 yılından sonra göreve başlayanların bir derece verilmesini, Disiplin cezalarının affı konusunu, Başta KİT personeli olmak üzere vergi dilimi ve oranları konusunu, Ek göstergelerin yeniden düzenlenmesini, Ek ödemelerin emekli maaşına ve ikramiyesine yansıtılmasını, Üniversiteli işçilerin memur kadrolarına atanması konusunu, Sözleşmeli personelinin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesini, KİT'lerde ücret gruplarının 5'ten 3'e indirilmesini ve unvan standardizasyonunun sağlanması konularını güçlü ve kararlılıkla istemeye devam edeceğiz. Ayrıca, hizmet kolumuza özel birçok talebimiz olacak. Bu taleplerimizden, Unvanlar bazında, özel hizmet tazminatı ve ek ödeme oranlarının artırılmasını, KİT'lerde mühendis ve diğer teknik personele arazi tazminatı, Vardiya tutan tüm personele nöbet ücreti, Hizmet kolumuzdaki Güvenlik görevlilerine güvenlik tazminatı veya silah tazminatı isteyeceğiz. DSİ'de görev yapan arkadaşlarımıza, Su veya sel tazminat ödenmesini talep edeceğiz. Üretim yapan KİT'ler ile Sanayi Bakanlığı, KOSGEB ve Türk Patent Enstitüsü'nde çalışan personele üretime katkı payı, üretimi teşvik primi talep edeceğiz. Ölçü ayar memuru ve denetim görevi yapan personele denetim ücreti ödenmesini talep edeceğiz” diye konuştu.

 

“VİZYON VE MİSYONUMUZU İYİ ANLATMALISINIZ ”

Enerji Bir-Sen’in, 20 bin üye hedefini yineleyen Tonbul,  “Enerji Bir-Sen’in, hizmet kolunda daha etkili olması için örgütlü olması ve 20 bin üye hedefini gerçekleştirmesi gerekiyor. Toplu sözleşme masasında taleplerimizin gerçekleşmesi için, güçlü olmalıyız. Başarının yolu örgütlü olmaktan geçiyor. Bu yolda sizlere büyük iş düşüyor. Çalışanlarımız için elde ettiğimiz kazanımları, Enerji Bir-Sen’in vizyonunu ve misyonunu her yerde anlatmalısınız” dedi.  

 

Ziyaretlerde Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Zeki Karaoğlu, Karadeniz Şube Başkan Yardımcıları Zeynep Tansel, Dursun Zengin, Oktay Sarı ile İşyeri Temsilcileri Çetin Ulutaş ve Volkan Çolak hazır bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.